پایتخت باید قرنطینه شود یک فوق تخصص مراقبت‌ های ویژه گفت: وضعیت کرونا در تهران بحرانی و سیاه است، تخت آی سی یو خالی وجود ندارد، بیماران حتی برای پذیرش در اورژانس هم پشت نوبت‌ های طولانی می‌ مانند. هاشمیان در گفتگو با ایرنا، افزود: تعداد بیماران بد حال کووید ۱۹ در شهر تهران به شدت افزایش یافته است. به گونه ای که...

بورس 24: یک فوق تخصص مراقبت‌ های ویژه گفت: وضعیت کرونا در تهران بحرانی و سیاه است، تخت آی سی یو خالی وجود ندارد، بیماران حتی برای پذیرش در اورژانس هم پشت نوبت‌ های طولانی می‌ مانند.

فوق تخصص آی سی یو: وضعیت کرونا در تهران بحرانی است/ تهران باید قرنطینه شود

محمد رضا هاشمیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد بیماران بد حال کووید ۱۹ در شهر تهران به شدت افزایش یافته است. همه تخت های آی سی یو در یبمارستان های دولتی پر است و امروز حتی اگر به این بیماری مبتلا شوم، تخت آی سی یو برای من که سالها در بخش آی سی یو کار کرده ام وجود ندارد، اکثر بیمارستان های خصوصی نیز اجازه پذیرش بیماران کرونا را ندارند یا تمایلی به پذیرش این بیماران ندارند به خصوص اینکه داروهای مورد نیاز برای درمان بیماران کرونا را به بیمارستانهای خصوصی نمی دهند.

وی گفت: تعداد بیماران کرونای نیازمند مراقبت های ویژه و تخت آی سی یو افزایش یافته، هیچ مدیریت و امکانی برای اینکه بدانیم در کدام بیمارستان تهران می توان تخت آی سی یو پیدا کرد وجود ندارد و اگر بیمار بدحال داشته باشیم باید بیمارستان به بیمارستان تلفن بزنیم و بپرسیم که آیا یک تخت آی سی یو خالی دارید که معمولا هم پاسخ منفی است.

او افزود: امتیازدهی مناسبی هم برای پذیرش بیماران بدحال در آی سی یوها وجود ندارد.

هاشمیان گفت: در مجموع تعداد بیماران کرونا در شهر تهران بسیار بالا رفته و باید هر چه زودتر این شهر به حالت قرنطینه برود، بیمارستانها باید اطلاعات لازم را در مورد تخت های خالی در شبکه رسمی در اختیار یکدیگر بگذارند و دارو فاویپیراویر و رمدسیویر هم باید در داروخانه ها با قیمت مصوب در اختیار بیماران قرار بگیرد و جلوی توزیع قاچاق و غیر قانونی این داروها در بازار آزاد گرفته شود.

منبع: ایرنا