سهامداران خرد نباید دچار آسیب نشوند / دقت و نظارت بیشتری اعمال شود می خواهیم آرامش را به بازار سرمایه برگردانیم / دخالت دولت را کم می کنیم دولت و مجلس همراه هستند، تا کسی در بورس آسیب نبیند / به افق بازار سرمایه خوشبینم این نماینده مجلس التهابات بازار بورس طی چند روز اخیر را ناشی از انتشار خبر عدم عرضه سهام شرکت های پالایشی و نفتی خرد دانست و گفت: وزرای اقتصاد و نفت برای عرضه این سهام ها اعلام آمادگی کردند و این نشان می دهد، که دولت و مجلس همراه هستند تا کسی در این بازار آسیب نبیند...

بورس 24: علیزاده، گفت: ما در تلاشیم که ضمن کاهش دخالتهای دولت آرامش را به بازار سرمایه برگردانیم و فضای امنی را برای معاملات ایجاد کنیم.

به گزارش صدا و سیما، محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مصاحبه تلفنی با برنامه "گفتگوی اقتصادی" درباره اما و اگرهای بازار سرمایه گفت: از نگاه ما بازار سرمایه هم می تواند یک فرصت بسیار خوب باشد و هم یک تهدید. فرصت از این بابت که با افزایش سهام شرکتها می توان به بخشی از فرآیند شکل گیری افزایش سرمایه که منتج به تولید خواهد شد کمک کرد و تهدید هم از این نگاه که قیمت سهام خیلی از شرکتهای بورسی با ارزششان همخوانی ندارد که البته این موضوع به نظارت برمی گردد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: ما از سازمان بورس درخواست کردیم که نظارت ها را در این خصوص افزایش دهد تا ارزش واقعی هر سهم همان چیزی باشد که معامله می شود و البته کمیسیون اقتصادی هم حتماً به این موضوع ورود می کند و نظارت خواهد کرد.

وی ارائه آموزش به همه زنجیره بازار سرمایه را جزو الزامات این بازار دانست و تأکید کرد: آموزشها باید دوره ای باشد و همانطور که قبلا هم گفتیم حتما باید یک شبکه در رادیو و سیما آموزش های لازم را به سهامداران تازه وارد و شرکتهای بورسی به صورت ۲۴ ساعته ارائه کند.

علیزاده گفت: ما رشد بازار سرمایه را حباب نمی دانیم اما باید دقت و نظارت بیشتری اعمال شود تا سهامداران به ویژه سهامداران خرد دچار آسیب نشوند.

وی افق بازار سرمایه را افق روشنی ترسیم کرد و گفت: اگر نظارت دقیقی بر این بازار اعمال شود قطعاً می تواند تولید را در کشورمان رونق ببخشد.

این نماینده مجلس التهابات بازار بورس طی چند روز اخیر ناشی از انتشار خبر عدم عرضه سهام شرکتهای پالایشی و نفتی خرد دانست و گفت: وزرای اقتصاد و نفت برای عرضه این سهام ها اعلام آمادگی کردند و این نشان می دهد که دولت و مجلس همراه هستند تا کسی در این بازار آسیب نبیند.

علیزاده همچنین درباره دخالت دولت در قیمت گذاری ها گفت: ما به عنوان مجلس یازدهم در تلاشیم که این دخالت ها را تا جایی که امکان داریم کاهش دهیم و آرامش را به بازار سرمایه برگردانیم و فضای امنی را برای معاملات ایجاد کنیم.