رییس جمهور با بیان اینکه مبتلایان بی علامت، بیشترین خطر انتقال کرونا به دیگران را دارند، گفت: طبق گزارش معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر در ماه‌های آینده در معرض ابتلا به کرونا هستند.

بورس 24: رییس جمهور با بیان اینکه مبتلایان بی علامت، بیشترین خطر انتقال کرونا به دیگران را دارند، گفت: طبق گزارش معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر در ماه‌های آینده در معرض ابتلا به کرونا هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از برگزاری اجتماعات در کنار رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی را کمک بزرگی به سلامت جامعه و روند مبارزه با بیماری کرونا دانست و تاکید کرد که بی تردید ما در برابر کرونا پیروز می شویم.

وی گفت: همزمان نباید برای مردم اضطراب ایجاد کرد. باید به مردم هم به حق و هم به صبر توصیه کنیم اما نباید دنبال اضطراب باشیم و احساس مقهور بودن هم نکنیم. پیروزی در برابر این بیماری ممکن است کمی سخت و زمان‌بر باشد اما حتما پیروز می‌شویم و باید محکم بایستیم و پیروزی را قطعی بدانیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای قطع زنجیره ابتلا به کرونا همه باید با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی دست به دست هم بدهند، گفت: طبق گزارش معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر احتمالا در ماه های آینده در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

روحانی با تاکید مجدد بر اهمیت رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، اظهارداشت: طبق همین گزارش، از هر یکهزار نفری که به کرونا مبتلا می شوند ۵۰۰ نفر بدون علامت هستند و اینها بیشترین خطر انتقال کرونا به دیگران را ایجاد می کنند.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کرونا یک بیماری همه گیر و عالمگیر است، گفت: در چنین شرایطی هر ملتی صرفا می تواند به توان خودش متکی باشد و این نشان می دهد قدرت ملی کشور مخصوصا در بخش های بهداشتی، علمی و تحقیقاتی و اقتصادی باید در حدی باشد که بتوانیم خودمان را اداره کنیم.

وی تصریح کرد: توانمندی، باور، اعتماد ملی و عدم نیاز به دیگران درس اصلی است که کرونا به ما آموخت.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه همزمان با مبارزه فراگیر با کرونا، باید تاب آوری ملی و جامعه را در دو بخش سلامت و اقتصادی بالا برد، گفت: روند تولید و اشتغال باید تداوم یابد و در این همین چارچوب ضروری است تا دستورالعمل های حفاظتی و بهداشتی دقیق و با شدت در مراکز تولیدی مراعات شوند.

روحانی همچنین با تقدیر مجدد از کادر درمانی کشور تصریح کرد: حفظ سلامتی، انگیزه و آرامش نیروی انسانی جبهه دفاع سلامت، ضروری است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت