معاون برنامه‌ ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران، با بیان اینکه متاسفانه آمار ابتلا هم در تهران و هم در کشور در حال افزایش است، گفت...

بورس 24: معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران با بیان اینکه متاسفانه آمار ابتلا هم در تهران و هم در کشور در حال افزایش است، گفت: در این راستا پیشنهاداتی برای افزایش محدودیت ها و کنترل بازگشایی‌ ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت بخشی از محدودیت ها باز می‌گردد.

دکتر علی ماهر در گفت‌ و گو با ایسنا، با بیان اینکه با افزایش آمار ابتلا ، درصد اشغال تخت‌ها و میزان بستری بیماران نیز افزایش یافته، گفت: اگر همین روند ادامه داشته باشد ظرف کمتر از ۱۰ روز آینده دو برابر میزان فعلی تخت‌های بیمارستانی اشغال می‌شود و با مشکل جدی روبرو خواهیم شد.

یک چهارم تخت‌ های تهران توسط بیماران کرونایی اشغال شده

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به وضعیت تخت‌های تهران، ادامه داد: در حال حاضر تقریبا تمام تخت‌هایی که برای کرونا در نظر گرفته شده بود، کاملا اشغال شده، ولی بیمارستانها در حال آزاد کردن تخت‌ها و بخش‌های دیگر هستند. در حال حاضر تقریبا یک چهارم تخت‌های دانشگاهی تهران توسط بیماران کرونایی اشغال شده که درصد بسیار بالایی است.

وی درباره برنامه‌ریزی برای مدیریت شرایط درصورت ادامه این روند تصاعدی، گفت: ما در حال آماده‌سازی تخت‌های بیشتر برای ‍‍‍‍‍پاسخگویی به بیماران در صورت افزایش آمار هستیم، ولی در همین راستا پیشنهاداتی در جهت کاهش آمار ابتلا، به ستاد ملی کرونا و استانداری تهران پیشنهاد کرده‌ایم که قرار است به سرعت بررسی و برای اجرا ابلاغ شود.

احتمال بازگشت محدودیت‌ ها در تهران

وی با بیان اینکه در ابتدا قرار بر این بود که اگر بازگشایی‌ ها و رفع محدودیت ها منجر به افزایش آمار ابتلا گردد در این روند تجدید نظر شود، گفت: در همین راستا پیشنهاداتی برای افزایش محدودیت ها و کنترل بازگشایی‌ ها به مقامات بالاتر، ستاد ملی کرونا و وزارت کشور اعلام شده که در صورت موافقت از شنبه آینده بخشی از محدودیت ها باز می‌ گردد و به صورت محدود اجرا می شود تا تاثیرگذاری آن بررسی شود.