طی مراسمی با حضور ایرج موفق و حمید رضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه آغاز به کار نمادین اجرای پهنه های اکتشافی در راستای تامین مواد اولیه صورت گرفت...

بورس 24: طی مراسمی با حضور ایرج موفق و حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه آغاز بکار نمادین اجرای پهنه های اکتشافی در راستای تامین مواد اولیه صورت گرفت.

حمیدرضا عظیمیان عنوان کرد: متاسفانه با وارد شدن بخش معدن به فولاد اختلالاتی در زنجیره تکمیل مواد معدنی فولادسازها به وجود آمد که همین ایجاد خلل در تامین مواد اولیه فولادسازها شامل کنسانتره و سنگ آهن موجب شد تا فولادسازها در پی رفع نیاز خود باشند، لذا به سمت تامین مواد اولیه در بخش معدن رفتیم و در این ارتباط از اداره صمت استان اصفهان کمک خواستیم که خوشبختانه امروز ۷ منطقه را به مساحت ۱۴۰ کیلومتر مربع در اختیار ما گذاشتند که در مهلت قانونی نسبت به اکتشاف اولیه اقدام کنیم. حتما اگر در این مناطق، نشانه های امید بخش و خوبی پیدا شد، برای ادامه مسیر مصمم تر میشویم تا به بهره‌برداری کامل برسانیم.

وی ادامه داد: اتفاق خوب دیگری هم که امروز در سازمان صمت استان با حضور دکتر موفق رقم خورد ، توافق ساخت کارخانه کنسانتره در شمال اصفهان است تا سنگ آهنی که فولاد مبارکه استخراج می‌ کند با ارزش افزوده بیشتری در استان مصرف گردد. این اتفاق برای معادن کوچک تاثیرگذار است. چرا که از ظرفیت کنسانتره سازی استفاده می کنند و با تبدیل سنگ به کنسانتره ارزش افزوده بیشتری برای معادن کوچک بخش خصوصی بدست می‌ آید.

منبع: ایلنا