رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی مطالبات از خودروسازان گفت: در حال حاضرمطالبات قطعه سازان ۳۰ هزار میلیارد تومان است و پس از عید پرداختی به آن‌ها صورت نگرفته است.

بورس 24: رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی مطالبات از خودروسازان گفت: در حال حاضرمطالبات قطعه سازان ۳۰ هزار میلیارد تومان است و پس از عید پرداختی به آن‌ها صورت نگرفته است.

محمدرضا نجفی منش درباره قیمت خودرو اظهار کرد: بار‌ها اعلام شد قیمت خودرو باید در حاشیه بازار تعیین شود تا افراد به طمع کسب سود و سرمایه گذاری وارد این بازار نشوند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی درباره پیشنهاد‌ها برای عرضه خودرو در بورس افزود: خودروسازان باید تمام مواد اولیه از قبیل فولاد، آلومینیوم، مس و مواد پتروشیمی را در بورس خریداری می‌کنند بنابراین بهتر است قیمت خودرو نیز در بورس کشف قیمت شود.

وی با اشاره به واردات برخی از قطعات در صنعت خودرو، افزود: بیشترین واردات مربوط به قطعات الکترونیکی و برخی مواد پلاستیکی و پلیمیری است که تولید برخی از قطعات پلاستیکی توسط پتروشیمی‌ها آغاز شده تا این قطعات در داخل کشور تولید و داخلی سازی آن‌ها افزایش یابد.

نجفی منش گفت: برخی از قطعه ساز‌ها با خطر تمام شدن مواد اولیه مواجه هستند و بیشتر از یک هفته مواد اولیه ندارند.

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با اشاره به مطالبات قطعه سازان از خودروساز‌ها بیان کرد: وضعیت پرداختی به قطعه سازان به هیچ وجه مناسب نیست و برخی از قطعه سازان بیش از ۱۲۰ روز است که دریافتی نداشته اند.

وی با بیان اینکه حداکثر یک ماه پس از تولید کالا باید هزینه آن پرداخت شود، ادامه داد: قطعه سازان مواد اولیه خود را یا به صورت نقدی خریداری می‌کنند یا باید بخش زیادی را به صورت پیش پرداخت بپردازند و همین موضوع تامین نقدینگی را برای آن‌ها با مشکل ایجاد کرده است.

نجفی منش درباره حجم مطالبات از خودروسازان گفت: در حال حاضرمطالبات قطعه سازان ۳۰ هزار میلیارد تومان است و پس از عید پرداختی به آن‌ها صورت نگرفته است.

منبع: میزان