از خوشحالی این خبر رقصیدم "جسیندا آردرن" نخست وزیر نیوزیلند از پاک شدن کامل کشورش از ویروس کرونا خبر داد. او گفت: بعد از شنیدن این خبر از خوشحالی مدتی در اتاق نشیمن در مقابل دخترم رقصیدم...

بورس 24: نخست وزیر نیوزیلند از پاک شدن کامل کشورش از ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس ، خانم "جسیندا آردرن" نخست وزیر نیوزیلند امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری پایان رسمی ویروس کرونا در کشورش را اعلام کرد و گفت حتی یک مورد هم ناقل این ویروس در کشورش نیست.

آردرن با اشاره به بهبود تمامی مبتلایان به بیماری کووید- 19 افزود؛ آخرین مورد ابتلا به ویروس کرونا هم بهبود یافته و هم‌اینک هیچ موردی از ابتلا به این ویروس در نیوزیلند وجود ندارد.

"جسیندا آردرن" در نشست خبری (امروز) اعلام پایان کرونا در نیوزیلند

نخست وزیر نیوزیلند: کرونا کامل از کشورمان پاک شد/ از خوشحالی امروز صبح رقصیدم

17 روز پیش آخرین مورد ابتلا به ویروس کرونا (1 مورد) گزارش شده و از آن زمان هیچ مورد ابتلای جدیدی گزارش نشده. در طی این مدت با بهبودی این فرد هم‌اینک دیگر مورد فعالی از ابتلا به ویروس کرونا در نیوزیلند وجود ندارد.

پایان شیوع ویروس کرونا در نیوزیلند به معنای بازگشایی و عادی سازی کسب و کارها و رویدادهای ورزشی و فرهنگی خواهد بود؛ با این حال همچنان با توجه به مراودات با جهان خارج، ویروس کرونا می‌تواند بار دیگر وارد نیوزیلند شود.

جسیندا آردرن در سخنرانی امروز خود به مردم نیوزیلند اطمینان خاطر داد که ویروس از این کشور ریشه‌کن شده است اما در عین حال تاکید کرد که این کشور باید نسیت به ویروس کرونا همچنان هوشیار باشد.

او گفت مرزهای نیوزیلند همچنان بسته است و هر شهروند نیوزیلندی که وارد این کشور می‌شود باید به مدت 2 هفته به قرنطینه برود.

آردرن اعلام کرد کابینه نیوزیلند تصمیم گرفته است از امشب (ساعت 24 امشب) همه محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا را لغو کند و این کشور به حالت عادی بازگردد اما محدودیت های مرزی همچنان پابرجا خواهند ماند.

آردرن گفت:" ما از امشب می‌توانیم بدون محدودیت رویدادهای عمومی برگزار کنیم. برنامه‌های خصوصی مانند عروسی و مراسم تشییع جنازه و همه کسب و کارها فعال خواهند بود. مهمانی‌ها و حمل و نقل عمومی و سفر هم به طور کامل به شرایط عادی خود باز می‌گردد."

او افزود با این حال تمرکز دولت او همچنان به مرزهای نیوزیلند خواهد بود و محدودیت‌های ورود و خروج و سیاست قرنطینه در مرزها همچنان پابرجا خواهد ماند.

در کشور 5 میلیون نفری نیوزیلند بیش از 1500 نفر به ویروس کرونا مبتلا شدند و 22 نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

آردرن افزود: وقتی امروز صبح (از نظام سلامت) شنیدم که هیچ موردی از بیماری کووید-19 در کشورمان وجود ندارد از خوشحالی مدتی در اتاق نشیمن در مقابل دخترم رقصیدم. دختر کوچکم هیچ تصوری از دلیل این کارم نداشت اما او هم در نهایت به من پیوست.

منبع: عصر ایران