قطعاً نمی‌ توانم / رای من به بایدن است ژنرال بازنشسته و وزیر امور خارجه سابق آمریکا در دوران جورج بوش، کالین پاول اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور از جو بایدن نامزد دموکرات‌ ها حمایت خواهد کرد...

بورس 24: وزیر امور خارجه در دوران جورج بوش روز یکشنبه گفت که به نامزد دموکرات ریاست جمهوری جو بایدن رای خواهد داد.

به گزارش تسنیم به نقل از «هیل»، ژنرال بازنشسته و وزیر امور خارجه سابق آمریکا در دوران جورج بوش، کالین پاول اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور از جو بایدن نامزد دموکرات‌ها حمایت خواهد کرد.

پاول در مصاحبه با «سی‌ان‌ان» گفت: «من قطعاً نمی‌ توانم به هیچ‌ عنوان امسال از رئیس جمهور ترامپ حمایت کنم.»

اظهارات پاول در حالی مطرح شد که چندین تن از افسران بلندپایه فعلی و سابق ارتش از عملکرد ترامپ در سرکوب اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی، وحشیگری پلیس و نابرابری نژادی به شدت گلایه کرده اند.

این مقام سابق جمهوریخواه همچنین گفت که قصد دارد در ماه نوامبر، همانطوری که دفعه قبل در سال 2016 ضد دونالد ترامپ رای داده بود، به نفع جو بایدن دموکرات برای ریاست جمهوری رأی دهد.

پاول که از سیاستمداران و ژنرال چهار ستاره بازنشسته ارتش آمریکا است از سال 1987 تا 1989 به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا فعالیت داشته است. وی از سال 1989 تا 1993 نیز رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بوده است.

پاول همچنین به عنوان رئیس ستاد مشترک ارتش در دوره‌های ریاست جمهوری جورج بوشو کلینتون خدمت کرده است. وی اولین سیاه‌پوست آمریکایی بود که وزیر امور خارجه آمریکا شد.