شرکت پالایش قطران ذغالسنگ از شرکت های وابسته ذوب آهن، در سال ٩٩ وارد بورس می شود.

بورس 24: شرکت پالایش قطران ذغالسنگ از شرکت های وابسته ذوب آهن، در سال 99 وارد بورس می شود.

منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص عرضه سهام شرکت پالایش قطران ذغالسنگ در بورس به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: شرکت ذوب آهن 40 درصد سهام شرکت پالایش قطران را در اختیار دارد و 60 درصد از سهام آن شرکت در اختیار گروه بنیاد است که با موافقت 100 درصدی سهامداران آن شرکت در سال گذشته مقرر شد اقدامات لازم جهت پذیرش و عرضه سهام شرکت قطران صورت پذیرد.

وی گفت: بر این اساس افزایش سرمایه قطران در مرحله تصویب مجمع قرار دارد و انتظار بر این است در سال 99، بیست درصد از سهام شرکت قطران در بازار سرمایه عرضه شود.

پویش بازرگان هم می آید، به زودی...

یزدی زاده گفت: همچنین شرکت پویش بازرگان نیز از دیگر شرکت های وابسته ذوب آهن در صدد انجام اقدامات لازم جهت ورود به بورس است.

مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت: شرکت پویش بازرگان با مالکیت 100 درصدی ذوب آهن در سال 94با هدف مدیریت بازار محصولات ذوب آهن و جلوگیری از سفته بازی در بازار تاسیس و در راستای جلب مشارکت فعالان بازار محصولات فولادی ذوب آهن، در مهرماه 94 ، اقدام به واگذاری سهام خود به میزان 64 درصد به مشتریان باسابقه و عمده محصولات فولادی ذوب آهن جهت استفاده از توان و مدیریت بخش خصوصی نمود و هم اکنون آن شرکت به عنوان بازوی شرکت ذوب آهن هم در بخش فروش محصولات و هم در بخش تامین مواد اولیه توانسته برای ذوب آهن اصفهان مفید واقع شود.

افزایش سرمایه داریم، برای این شرکت ها...

وی در ادامه به برنامه های شرکت ذوب آهن در جهت افزایش سرمایه شرکت های تابعه شامل شرکت های پویش معادن، پویش ساخت و تارابگین به منظور تامین سرمایه در گردش، اصلاح ساختار مالی و همچنین رعایت الزامات کفایت سرمایه جهت مهیا نمودن شرایط پذیرش آن شرکت ها در راستای ورود به بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: پس از اصلاح ساختار مالی آن شرکت ها، مراحل پذیرش آنها نیز در بورس یا فرابورس پیگیری خواهد شد که پیش بینی می شود این مهم نیز در سال 1400 به وقوع بپیوندد.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن افزود: با عرضه سهام شرکتهای زیرمجموعه علاوه بر افزایش ارزش پرتفوی سرمایه گذاری های شرکت و ارتقای نقدشوندگی سهام شرکتهای زیرمجموعه، شاهد شفافیت بیشتر گزارش دهی و بهبود کیفیت صورت های مالی آن شرکت ها خواهیم بود و نقدینگی حاصل از عرضه سهام آن شرکتها در طرح های توسعه ای و پروژه های آتی آن شرکت ها صرف خواهد شد.