بورس ٢۴ : اجاره بهای مسکن در تهران به متری ۵٠ هزار تومان رسید.این عدد نه برای سال جدید که برای آخرین فصل از سال ٩٨ است. مرکز آمار ایران امروز گزارشی منتشر کرد درباره تغییرات هزینه اجاره نشینی در تهران که مشخص می کند متوسط اجاره ماهانه هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۵٠ هزار تومان رسیده است. این مبلغ بدون دریافت پول پیش و براساس ١٠٠ درصد اجاره بهای ماهانه است.

بورس 24 : اجاره بهای مسکن در تهران به متری 50 هزار تومان رسید.این عدد نه برای سال جدید که برای آخرین فصل از سال 98 است.

مرکز آمار ایران امروز گزارشی منتشر کرد درباره تغییرات هزینه اجاره نشینی در تهران که مشخص می کند متوسط اجاره ماهانه هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران به 50 هزار تومان رسیده است. این مبلغ بدون دریافت پول پیش و براساس 100 درصد اجاره بهای ماهانه است.

زمستان سال گذشته اجاره بها 48 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 97 افزایش پیدا کرد.

مرکز آمار از کاهش 49 درصدی معاملات اجاره مسکن در تهران در زمستان پارسال خبر داده است؛ اتفاقی که بیانگر میل به تمدید قرارداد از سوی مستاجرها به دلیل فشار اقتصادی در سال گذشته است.

بازار معاملات اجاره مسکن در زمستان پارسال حتی در مقایسه با پاییز همان سال نیز کوچک شد! تعداد اجاره نامه های صادر شده در بنگاه های املاک در آخرین فصل از سال گذشته نسبت به پاییز نصف شد (50 درصد کاهش پیدا کرد).

گرانترین واحد مسکونی اجاره داده شده در تهران در زمستان سال گذشته یک آپارتمان در منطقه یک تهران بوده که مترمربعی 270 هزار تومان به مستاجر پولدار پایتخت به مدت یکسال اجاره داده شد.

با فرض این که طی دو ماه گذشته از سال 99 اجاره بها در تهران افزایش پیدا نکرده باشد (احتمال بعید)، در این صورت مستاجران برای خانه 50 متری ماهی 2.5 میلیون تومان به صاحب خانه مبلغ اجاره پرداخت می کنند که این رقم برای خیلی از ساکنان شهر تهران تقریباً به اندازه حقوق ماهانه شان است.

هزینه اجاره نشینی در تهران در فصل پایانی سال گذشته 15 درصد نسبت به پائیز افزایش پیدا کرد.


نظرات

  • aliabed

    حالت خوبه؟ متری 50 هزار تومن؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
    پیدا کن من میخوام همچین واحدهای مسکونی رو

    ۱۳۹۹/۳/۶ - ۰۸:۴۰