به موفقیت زود هنگام خوشبین نیستم کار بسیار سخت و چالش بر انگیزیست «ینس اسپان» وزیر بهداشت آلمان قطعی بودن تولید واکسن ویروس کرونا تا قبل از پایان سال جاری میلادی را رد کرد؛ او گفت...

بورس 24: «ینس اسپان» وزیر بهداشت آلمان قطعی بودن تولید واکسن ویروس کرونا تا قبل از پایان سال جاری میلادی را رد کرد.

به نوشته اسپوتنیک، ساعاتی بعد از اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌ جمهور آمریکا مبنی بر اینکه واکسن ویروس کرونا تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ ساخته خواهد شد، وزیر بهداشت آلمان در این باره اظهار نظر کرد.

«ینس اسپان» در مصاحبه با شبکه «اِی‌آر‌دی» (ARD) آلمان گفت: «من خیلی خوشحال خواهم شد که رسیدن به (ساخت واکسن کرونا) ظرف چند ماه آینده ممکن باشد اما ممکن است سال‌ ها طول بکشد چرا که ممکن است موانعی هم بر سر راه باشند همانطور که درباره برخی دیگر از واکسن‌ها هم این موضوع صادق بوده است».

وزیر بهداشت آلمان با رد خوشبینی‌ ها درباره ساخت سریع واکسن کرونا افزود: «ساخت واکسن‌ ها یکی از چالش برانگیزترین و سخت‌ ترین وظایف حوزه دارو است».

دونالد ترامپ روز گذشته در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز بر خلاف پیش‌بینی‌های کارشناسان بهداشت و درمان جهان و آمریکا گفته بود: «فکر می‌کنم که تا پایان سال، واکسن (کرونا) را خواهیم داشت. پزشکان می‌گویند، که نباید چنین چیزی را بگوییم. من چیزی را که فکر می‌کنم می‌گویم».

بسیاری از کارشناسان بهداشت و درمان از جمله دکتر «آنتونی فائوچی» مدیر مؤسسه آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا پیش از این تأکید کرده بودند که یکسال تا ۱۸ ماه تا ساخت واکسن کرونا فاصله است.

منبع: فارس