رشد ٧ و ۴ درصدی شاخص هموزن و شاخص کل طی سه روز معاملاتی جهش ۴۵ درصدی ورود پول خرد به بازار تزریق ٢،۴٨٠ میلیارد تومان نقدینگی جدید

بورس 24 : بازار سرمایه در سه روز معاملاتی ابتدایی سال 99 عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت. طی سه روز گذشته شاخص کل با افزایش 19 هزار و 619 واحدی به ارتفاع 532 هزار و 522 واحدی رسید و 4 درصد رشد کرد. شاخص هموزن نیز با رشد قابل توجه 7 درصدی همراه شد و با ارتقا 11 هزار و 607 واحدی به ارتفاع 188 هزار و 690 واحدی رسید.

سهامداران حقیقی طی سه روز اخیر بیش از 2 هزار و 400 میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کردند که تقریبا نیمی از این مبلغ در سومین روز معاملاتی سال جاری یعنی شنبه نهم فروردین ماه به بازار تزریق شد.

حقیقی ها از ابتدای سال جاری تاکنون هر روز پول بیشتری را وارد بازار سرمایه کردند. به طوری که روند تزریق نقدینگی طی سه روز اخیر کاملا صعودی است. ورود پول خرد در روز شنبه 9 فروردین ماه سال 99 از مرز یک هزار و صد و 13 میلیارد تومان عبور کرد که در قیاس با روز قبل 45 درصد افزایش داشت و به بالاترین مقدار خود طی سه روز گذشته رسید.

در نخستین روز از هفته جاری شاخص کل بیش از 11 هزار و 250 واحد و شاخص هموزن 5 هزار و 212 واحد افزایش را تجربه کرد. در این روز بسیاری از سهم ها مانند پاکشو، اپرداز، کترام، افرا و کبافق با صف خرید همراه بودند که در پایان معاملات ارزش صف های خرید به بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان رسید. البته برخی از نمادها نیز همچون برخی از اوراق تسهیلات مسکن با صف فروش مواجه بودند که ارزش این صف های فروش به 34 میلیارد تومان رسید.

در روز شنبه حقیقی ها بیشترین خروج نقدینگی را از سهم هایی مانند وامید، کگل، واحیا، سفارس، مفاخر، فسازان، کچاد، دشیمی، مگهر و کساپا انجام دادند. بیشترین ورود نقدینگی توسط حقیقی ها نیز در سهم هایی همچون ثاخت، وتجارت، غسالم، کرازی، وبملت، غگل، پاکشو، شپاکسا، شیران و شپنا صورت گرفت.