رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با تاکید بر اینکه هیچ مشکل اصولی برای صادرات کالاهای ایرانی به عراق وجود ندارد، گفت: بسته شدن مرز مهران هم به دلیل تغییر مدیریت بوده و بزودی این مرز باز می‌شود.

بورس 24: رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با تاکید بر اینکه هیچ مشکل اصولی برای صادرات کالاهای ایرانی به عراق وجود ندارد، گفت: بسته شدن مرز مهران هم به دلیل تغییر مدیریت بوده و بزودی این مرز باز می‌شود.

یحیی آل اسحاق در ارتباط با روند صادرات به عراق گفت: صادرات کالاهای ایران به عراق روند عادی خود را ادامه می‌دهد و بسته شدن مرز مهران هیچ ارتباطی با موضوع شیوع کرونا ویروس در ایران را ندارد.

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق با بیان اینکه مرز مهران به دلیل تغییر مدیریت گمرک عراق بسته شده است، گفت: بعد از استقرار بازرسی‌ها در مرز مهران بزودی این مرز باز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه صادرات کالا از ایران از سایر مرزها در حال جریان است، گفت: البته دو کشور ایران و عراق نگرانی‌هایی برای ورود و خروج مسافر دارند که به دنبال راه‌اندازی‌های سیستم‌هایی برای چک کردن مسافران در هنگام عبور از مرزها هستند بنابراین اگر این شرایط فراهم شود روال تردد مسافران دوباره از مرزهای دو کشور به جریان خواهد افتاد.

آل اسحاق بیان داشت: هیچ مشکل اصولی در رابطه با صادرات کالا‌های ایرانی با عراق وجود ندارد.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود میزان صادرات ایران به عراق در سال جاری به میزان صادرات سال گذشته ما به عراق برسد البته این موضوع را هم باید در نظر داشت که گمرک قیمت پایه‌های صادراتی را کاهش داده و در مدتی صادرات ایران دست‌خوش تحولات ماه‌های اخیر در عراق شد.

منبع: فارس