وزیر نیرو درباره میزان افزایش قیمت آب و برق در بودجه سال ٩٩، تصریح کرد...

بورس 24: وزیر نیرو می‌ گوید، براساس تصمیم دولت، وزارت نیرو اجازه افزایش بیش از ۷ درصدی تعرفه آب و برق را ندارد، بنابراین تعرفه آب و برق در سال ۹۹ تنها ۷ درصد افزایش می یابد. 

رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست امروز (دوشنبه 18 آذر ماه) کمیسیون کشاورزی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: در فصل بررسی بودجه، تمام دستگاه ها از جمله وزارت نیرو موظف است با کمیسیون های مجلس شورای اسلامی تعاملات لازم را داشته باشند. 

وی افزود: آب و برق علیرغم نقش مهم و تاثیرگذاردر تمامی عرصه ها به عنوان صنعت زیرساختی، از نظر بودجه ای به منابع داخلی و فروش محصولات به مصرف کنندگان متکی است البته وزارت نیرو از بودجه عمومی دولت نیز بهره مند می شود.

این عضو کابینه دوازدهم اضافه کرد: در لایحه بودجه سال 99 مجموع اعتبارات وزارت نیرو حدود 9 هزار میلیارد تومان است.

اردکانیان ادامه داد: پویش "الف، ب، ایران" از مهر ماه آغاز شد و به مردم وعده داده شد تا پایان امسال 227 طرح آب و برق با سرمایه گذاری حدود 33 هزار میلیارد تومان در تمام استان ها اجرایی شود.

وزیر نیرو درباره میزان افزایش قیمت آب و برق در بودجه سال 99، تصریح کرد: بر اساس تصمیم دولت، وزارت نیرو اجازه افزایش بیش از 7 درصد تعرفه آب و برق را ندارد، اگرچه تورم بیش از این عدد بوده و قیمت کالاهایی که برای تولید آب و برق استفاده می شود بیشتر است، اما تعرفه آب و برق در سال 99 تنها 7 درصد افزایش می یابد.

منبع: خانه ملت