بورس ٢۴ : سرمایه گذاری هلدینـگ صنعتی و معدنی امیر به وعده خود عمل کرد. این شرکت که به زودی در بازار پایه زرد فرابورس بازگشایی نماد می شود ، یکی از شرکت های زیر مجموعه خود یعنی ذوب روی اصفهان را وارد بازار فرابورس خواهد کرد. طبق برآوردها، بررسی ها و مذاکرات شرکت با نهاد ناظر ، احتمالا تا دو هفته آتی شاهد معارفه و در پی آن عرضه اولیه سهام این شرکت هستیم. محسن میرزایی مدیر سرمایه گذاری هلدینـگ صنعتی و معدنی امیر از عرضه قریب الوقوع ذوب روی اصفهان در فرابورس خبر داد و به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: شرکت ذوب روی اصفهان در آبان ماه سال جاری ، در بازار دوم فرابورس درج شده است...

بورس 24 : سرمایه گذاری هلدینـگ صنعتی و معدنی امیر به وعده خود عمل کرد. این شرکت که به زودی در بازار پایه زرد فرابورس بازگشایی نماد می شود ، یکی از شرکت های زیر مجموعه خود یعنی ذوب روی اصفهان را وارد بازار فرابورس خواهد کرد. طبق برآوردها، بررسی ها و مذاکرات شرکت با نهاد ناظر ، احتمالا تا دو هفته آتی شاهد معارفه و در پی آن عرضه اولیه سهام این شرکت هستیم.

محسن میرزایی مدیر سرمایه گذاری هلدینـگ صنعتی و معدنی امیر از عرضه قریب الوقوع ذوب روی اصفهان در فرابورس خبر داد و به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: شرکت ذوب روی اصفهان در آبان ماه سال جاری ، در بازار دوم فرابورس درج شده است.

وی گفت: با توجه به مذاکرات این شرکت با شرکت فرابورس ایران احتمالا تا پایان آذر ماه سهام این شرکت عرضه اولیه می شود.

میرزایی در خصوص میزان عرضه اولیه و واگذاری سهام نیز گفت: سهامدار عمده در نظر دارد که ۵ تا ۱۰ درصد از سهام شرکت را برای نخستین بار عرضه نماید.

به گفته وی، از آنجایی که «فروی» تولید کننده شمش روی است، قیمت های جهانی و نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر سودآوری آن خواهد داشت.

وی گفت: قیمت جهانی روی با توجه به روند بازارها و توافقات احتمالی چین و آمریکا افزایشی خواهد بود.

این مقام مسئول در هلدینگ صنعتی و معدنی امیر در خصوص «فروی» افزود: همانطور که در گذشته نیز مطرح شد ، این شرکت با استفاده از کوره های ولز شمش روی تولید می کند. در این روش، سنگ معدنی روی را با ذغال سنگ مخلوط نموده و سپس با نوارهای نقاله مخصوص به کوره های دوار ذوب و تبخیر(کوره ولز) انتقال می دهند.

این مقام مسئول در شرکت سرمایه گذاری هلدینـگ صنعتی و معدنی امیر گفت: حرارت کوره های ذوب تا 1200 درجه می باشد و روی به صورت بخار به کندانسورها و بگ فیلترها هدایت می شود و در آنجا به صورت پودر اکسید روی درمی آید. در این روش با توجه به این که خاک ورودی عیار پایینی دارد ، حاشیه سود شرکت بالاتر خواهد بود.