بر اساس این گزارش امروز شاهد بودیم، که ۵۱ میلیون و ۱۲۰ هزار دلار نفت سفید به مقصد آن سوی مرزهای ایران فروخته شد...

بورس 24: امروز دو شنبه ۱۱ آذر ماه ۹۸ رینگ صادراتی بورس انرژی ایران شاهد معامله ۱۲۰٫۰۰۰ تن نفت سفید شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران به مقصد بازار های جهانی بود.

طی معاملات امروز و در اقدامی قابل تامل ابتدا ۱۰۵٫۰۰۰ تن نفت سفید در ۳ محموله ۳۵٫۰۰۰ تنی و به قیمت هر تن ۴۸۰ دلار از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در رینگ بین الملل بورس انرژی ایران عرضه و بلافاصله معامله شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۶ هزار و ۲۳۰ میلیارد و ۵۹۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بود.

کارگزاری بانک ملی ایران، عرضه کننده این محموله برای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران بود که زمان تحویل آنرا ۱۸ آذر ماه امسال و از انبار نفت بندر عباس اعلام کرده است. 

گفتنی است، امروز کارگزاری ملل پویا نیز عرضه کننده ۵٫۰۰۰ تن نفت سفید بود که ۱۵۰۰ تن از این محموله در سه سفارش ۵۰۰ تنی به قیمت هر تن ۴۸۰ دلار معامله شد.

ارزش ریالی این محموله ۸۹ میلیارد و ۸ میلیون و ۵۶۰ هزار ریال است و زمان تحویل آن ۱۲ آذر ماه امسال از انبار نفت اصفهان به مقاصد خشکی خواهد بود.

به این ترتیب با معامله محموله سنگین نفت سفید از انبار نفت بندر عباس و همچنین محموله باری این فرآورده به مقاصد خشکی از انبار نفت اصفهان ، ارزآوری به ارزش ۵۱ میلیون و ۱۲۰ هزار دلار در معاملات امروز نفت سفید رینگ بین الملل بورس انرژی ایران رقم خورد.

منبع: کانال اخبار بورس انرژی