نشست خبری مدیران شرکت افق کوروش، به مناسبت ششمین سالگرد تولد افق کوروش امروز برگزار شد...

بورس 24: نشست خبری مدیران شرکت افق کوروش به مناسبت ششمین سالگرد تولد افق کوروش امروز برگزار شد.

در این نشست، حسین صبوری قائم مقام مدیر عامل شرکت افق کوروش گفت: در گذشته بخشی از درآمد که در اختیار تعداد کمی از مردم بوده به تخفیفات تبدیل و به تعداد زیادی از مردم داده می شد.

وی گفت: فروشگاه های زنجیره ای نتایج زیادی در رفاه مصرف کننده داشته اند. با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد این روش ادامه دارد و امیدوارم به نقطه ای برسیم که به نقش خود در اقتصاد برسیم.

همچنین کاظم کلب، مدیرعامل اُ کالا گفت: در این ایام که اینترنت قطع شد، سرویس اُکالا به کار خود ادامه داد. با افزایش قیمت بنزین هم حمل رایگان است. ما به صورت دو ساعته سرویس ارائه می دهیم و برنامه سرویس رایگان شبانه روزی داریم.

وی گفت: برای کسانی که معرفی می کنند یا برای اولین بار خرید انجام می دهند، تسهیلات خوبی قائل شدیم. همچنین تا پایان سال به ۲ هزار شعبه می رسیم.

در ادامه این نشست، صبوری گفت: هدف در سرمایه گذاری مدیریت مناسب دارایی ها است و خرید پگاه گلپایگان و اصفهان برای تمرکز روی شرکت خاصی نیست.

صبوری در مورد خرید صنایع شیر ایران گفت: برنامه خرید چندان جدی نیست.

تکمیلی: 

امروز صبح، ششمین سالگرد افتتاح و تولد اولین شعبه فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش، با حضور حسین صبوری قائم مقام مدیرعامل افق کوروش، کاظم کلب خانی مدیرعامل فروشگاه اینترنتی اُکالا و اصحاب رسانه برگزار شد.

حسین صبوری در این نشست به توضیحاتی در مورد تعداد شعب و برنامه  های اصلی این شرکت بورسی پرداخت و گفت: اولین فروشگاه تخفیف محور افق کوروش 9 آذر 92 افتتاح شد، امروز تعداد شعب این فروشگاه به 1773 رسیده که از لحاظ تعداد شعب، سهم بازار و میزان ارائه تخفیفات با 18 درصد در صدر فروشگاه های زنجیره ای ایران قرار دارد. همچنین این فروشگاه با 665 شعبه ،به عنوان لیدر صنعت خرده فروشی از بدو ورود به بورس با رشد 250 درصدی قیمت هر سهم روبرو شده است.

صبوری  گفت: وجود صنعت خرده فروشی در اقتصاد ایران تاثیر بسزایی داشته و باعث ایجاد ارزش افزوده شده است. سهم بازرگانی و واسطه گری در GDP از وضعیت طبیعی دنیا بالاتر است و با حذف واسطه ها توانسته بخش زیادی از این کیک را به مصرف کنندگان بازگرداند که در نتیجه باعت افزایش سهم تولید کنندگان از GDP شده است.

وی گفت: همچنین با ارائه تخفیفات این فروشگاه ها توزیع درآمد صورت گرفته و به دست بخش وسیعی از مصرف کنندگان می رسد.

به 2 هزار شعبه می رسیم؛ تا پایان سال 

این مقام مسئول در خصوص برنامه ایجاد شعبه در کشورهای دیگر گفت: در فروشگاه های بزرگ فعالیت ها محدود به کشور مادر نیست. اما با توجه به شرایط حال حاضر و وجود ریسک های بین المللی و سیاسی طی سال جاری برنامه ایجاد شعبه در کشور دیگری در دستور کار نیست ولی بررسی ها برای حضور در کشورهای منطقه در دست بررسی و مطالعه قرار دارد.

او گفت: پیش بینی می شود، تعداد شعب فراتر از برنامه بودجه (1650 شعبه تا پایان سال 98) تا پایان سال به بیش از 2 هزار شعبه برسد. 

قائم مقام مدیر عامل شرکت گفت: در گذشته بخشی از درآمد که در اختیار تعداد کمی از مردم بوده به تخفیفات تبدیل و به تعداد زیادی از مردم می شود. فروشگاه های زنجیره ای نتایج زیادی در رفاه مصرف کنندگان داشته است. 

به گفته وی، با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد این روش ادامه دارد و امیدوارم به نقطه ای برسیم، که به نقش خود در اقتصاد برسیم.

او افزود: افق کوروش برای مدیریت دارایی ها درپی سرمایه گذاری در شرکت هایی است، که در زنجیره تامین آن حضور دارند. بخش قابل توجهی از سود شرکت هم از طریق درآمدهای غیر عملیاتی و غیر از شرکت اصلی بدست می آید. بنابراین خرید بخشی از سهام دو شرکت در این راستا صورت گرفته و طبیعتا همانند هر سرمایه گذاری به این می اندیشیم، که خرید سهام بیشتر از یک مجموعه به نفع خواهد بود یا خیر؟ اما اینکه تمرکز بر روی شرکت خاصی داشته باشیم؟ نه این طور نیست. 

حمل و نقل مان رایگان می شود 

کاظم کلب خانی در ادامه نیز با اشاره به ارتقاء تنوع کالایی این فروشگاه اینترنتی به بیش از 5500 کالا گفت: تخفیفات اُکالا در چارچوب تخفیفات افق کوروش ادامه خواهد یافت و در راستای اجرای سفارش خرید اینترنتی که برای شهروندان تهران و کرج فراهم است، راه اندازی برنامه حرکت سریع کالاهای مصرفی برای دو استان قم و سمنان در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل اُ کالا گفت: در این ایام که اینترنت قطع شد، سرویس اُکالا به کار خود ادامه داد. با افزایش قیمت بنزین حمل رایگان است. ما به صورت دو ساعته سرویس ارائه می دهیم و برنامه سرویس رایگان شبانه روزی داریم. 

او ادامه داد: همچنین مقرر شده برنامه ارائه خدمات شبانه روزی به زودی برای شهروندان پایتخت و در مرحله بعد برای شهرهای دیگر اجرا شود. 

وی گفت: همچنین تسهیلات خوبی قائل شدیم، برای کسانی که معرفی می کنند یا برای اولین بار کالایی خریداری می کنند.