وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در پی اعتراضات اخیر در کشورمان به گران شدن بنزین، موضع‌گیری مداخله‌جویانه داشتند.

بورس 24: وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، در پی اعتراضات اخیر در کشورمان به گران شدن بنزین، موضع‌گیری مداخله‌جویانه داشتند.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و همچنین مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در اظهاراتی مداخله‌جویانه، درباره مسائل داخی ایران و اعتراضات به افزایش نرخ بنزین در روز گذشته، موضع‌گیری کردند.

پمپئو در پیامی توییتری با بازنشر توئیتی مشابه که در ژوئیه ۲۰۱۸ منتشر کرده بود، بار دیگر، با مداخله در امور داخلی ایران، گفت: تقریبا یک سال و نیم پیش به مردم ایران گفتم که آمریکا کنار شما ایستاده است.

علاوه بر این، اورتاگوس نیز رویدادهای روز گذشته را در ایران دستمایه اظهارات مداخله‌جویانه خود قرار داده و در پیامی توییتری مدعی شد در حالی که مردم ایران به "بی‌عدالتی حکومت" اعتراض می‌کنند، "آمریکا در کنار این مردم که مدت‌هاست در رنج هستند، می‌ایستد."

او افزود: ما تلاش ها برای قطع اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آن‌ها حرفشان را بزنند.

این موضع‌گیری مداخله جویانی و ژست حمایت از مردم ایران در حالی از سوی مقامات آمریکایی اتخاذ می‌شود، که دولت آمریکا با وضع تحریم‌های گوناگون علیه ملت ایران در طول چند دهه گذشته و خروج از معاهدات بین‌المللی از جمله توافق هسته‌ای ایران، خود موجب سخت‌تر شدن وضعیت معیشت مردم شده است.

منبع: ایسنا