ما دنبال اعدام نیستیم بلکه دنبال پول هستیم این پول کجاست؟ سودش چه شد؟ ما می‌ گوییم بیاییم در این مبارزه با فسادی را که از سال ٩٢ شروع کردیم و الحمدالله بعضی دیگر هم آمدند و کمک می‌ کنند، قاطعانه عمل کنیم و...

بورس 24: روحانی امروز در سخنان خود با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت و آرامش در کشور اظهارداشت: همه باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم همانطور که وقتی به دولت و دستگاهی انتقادی می کنند آنها را تحمل می کنیم.

وی به وظایف رئیس جمهور طبق قانون اساسی اشاره کرد و گفت: ممکن است، بعضی‌ ها از اجرای این وظیفه خوشحال باشند و یا نباشند، از قدیم به ما گفتند، الحق مُر. حق مزه‌ اش اول یک مقدار تلخ است اما مزه‌ اش بعداً شیرین می‌ شود.

رئیس جمهور افزود: ما می‌ گوییم بیاییم در این مبارزه با فسادی را که از سال 92 شروع کردیم و الحمدالله بعضی دیگر هم آمدند و کمک می‌ کنند، قاطعانه عمل کنیم و این مبارزه با فساد را تبدیل به اختلاف نکنیم؛ بلکه تبدیل به وحدت کنیم.

روحانی اظهارداشت: اگر دیده شود همه جناح‌ها، گروه‌ها و تفکرها و هر فردی که فساد کرده پای میز محاکمه است ، این وحدت ایجاد می کند اما اگر ببینیم یک عده آن گوشه و کنار پرده‌ای رویشان کشیده‌اند و یک عده پای میز محاکمه‌اند، آن موقع دعوا می‌شود و نباید اجازه داد دعوا شود.

رئیس جمهوری با بیان اینکه باید متحد بوده و وحدت داشته باشیم، گفت: رئیس جمهور نمی‌ تواند بگذرد و بحث این 2 میلیارد و 700 میلیون دلار را بار دهم است که تکرار می‌کنم و طی چند سال گذشته مداوم گفته‌ام. مردم حق دارند که بدانند این 2 میلیارد و 700 میلیون دلار، سودش چه شد و پشت پرده چه کسانی بودند.

وی خاطر نشان کرد: این را 3 سال پیش در سخنرانی‌ ام گفتم که اگر شما یکی را بگیرید و اعدام کنید کار درست نمی‌ شود و ما دنبال اعدام نیستیم بلکه دنبال پول هستیم. این پول کجاست؟ این که بد نیست و همه باید خوشحال بشویم و فکر کردم این را بگویم همه خوشحال می‌ شوند و می‌ گویند این عیبی ندارد که رئیس جمهور که طبق قانون اساسی مسوول اجرای این قانون و احقاق حقوق مردم است، می‌ گوید حساب و کتاب این پول‌ ها روشن شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: می‌ گویند چرا رئیس جمهور تازه گفته است! ما تازه گفتیم؟ این 2 میلیارد دلار را چند سال پیش در شورای امنیت ملی تصویب کردیم و چند سال پیش وزیر اقتصاد زمان ما به قوه قضائیه نامه رسمی نوشته است. این تازه نیست بلکه همه تکرار مکررات است منتها گرفتاری‌ های ما زیاد است و حافظه ما یک کم مشکل پیدا کرده، یادمان می‌رود!

دکتر روحانی اظهارداشت: خود من اینها را بارها و در سخنرانی‌ های متعدد گفتم و باز هم خواهم گفت تا روزی که حل بشود. حل که شد آن وقت می‌ آییم از همه آنهایی که مشکل را واقعاً حل کردند، تشکر می‌ کنیم.

منبع: انتخاب