نگرانیم / منتظر گزارش آژانس می مانیم مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز دوشنبه بعد از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا خروج ایران از توافق هسته‌ ای را یک...

بورس 24: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه بعد از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا خروج ایران از توافق هسته‌ ای را یک نگرانی عمده خواند.

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی ایران در سخنان خود گفت، اقدام جدید ایران در زمینه تاسیسات فردو نگرانی عمده است.

موگرینی همچنین گفت که منتظر گزارش اواخر دوشنبه آژانس بین‌ المللی هسته‌ ای درباره ایران است و سپس اتحادیه اروپا و سه کشور اروپایی حاضر در برجام به آن واکنش نشان خواهند داد.

موگرینی تصریح کرد که در جلسه امروز وزرای خارجی اتحادیه اروپا در خصوص استفاده از مکانیسم پیش‌ بینی شده در برجام برای حل اختلافات بحث نشد و درباره هر گونه اقدامی قرار است، در کمیسیون برجام بحث شود.

وی همچنین تاکید کرد که جانشین او نیاز به مشورت درباره نحوه مدیریت کردن موضوعات مرتبط با برجام ندارد و خود همه موارد را به خوبی می‌ داند.

خبرنگاری از موگرینی درباره صحبت‌ های امروز «حسن روحانی»، رئیس‌ جمهور ایران در خصوص اینکه ایران با بقای در برجام می‌ تواند از مدتی دیگر سلاح بفروشد سئوال کرد که موگرینی اظهار داشت: «در این خصوص اظهار نظری نمی‌ کنم.»

در همین زمینه «ژان آسل بورن» وزیر خارجه لوگزامبورگ نیز با انتقاد از رویکردهای اعمال تحریم آمریکا علیه ایران گفت، ما نمی‌ خواهیم به این شکل این مسئله را حل کنیم. ما در برهه کنونی باید منتظر گزارش جدید آژانس بین‌ المللی هسته‌ ای در خصوص ایران باشیم.

منبع: العالم