هم زمان با حضور رئیس جمهور در کرمان اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت مس، گفت: هم زمان با سفر استانی رئیس‌ جمهور به کرمان، کارخانه اسید‌سولفوریک مجتمع مس سرچشمه به‌ عنوان بزرگ‌ ترین و مهم ترین طرح زیست‌ محیطی صنعت مس به‌ صورت ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس‌ جمهور و با حضور وزیر صمت افتتاح می‌ شود...

بورس 24: اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت مس گفت: همزمان با سفر استانی رئیس‌جمهور به کرمان، کارخانه اسید‌ سولفوریک مجتمع مس سرچشمه به‌ عنوان بزرگ‌ ترین و مهم ترین طرح زیست‌ محیطی صنعت مس به‌ صورت ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس‌ جمهور و با حضور وزیر صمت افتتاح می‌ شود.

بر اساس این گزارش بزرگ‌ ترین طرح زیست‌ محیطی صنعت مس در سفر رئیس جمهور به کرمان افتتاح می‌ شود.

اردشیر سعد محمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: احداث این کارخانه در تکمیل شرایط کوره فلش کارخانه ذوب انجام شده است؛ چرا که با تغییر تکنولوژی کارخانه ذوب سرچشمه از ریورب به فلش، ایجاد کارخانه اسید یک ضرورت برای تکمیل شرایط فنی و تکنولوژیک بود.

وی افزود: میزان سرمایه‌ گذاری صورت گرفته در این طرح 110 میلیون یورو به‌ علاوه 45 میلیارد تومان است.

مدیر عامل شرکت مس با اشاره به ظرفیت تولید 610 هزار تنی اسیدسولفوریک در این طرح اظهار داشت: با بهره‌برداری از این طرح امکان اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از 200 نفر فراهم می‌شود.

مدیر عامل شرکت مس با تأکید بر این‌که بهره‌برداری از این طرح یکی از مهمترین دغدغه‌های شرکت مس در قبال مردم و محیط زیست بود عنوان کرد: با راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه آلایندگی از منطقه حذف می‌شود و این طرح محیط زیستی باعث شد که صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل شود.

سعد محمدی ادامه داد: علاوه بر طرح اسید سولفوریک، طرح افزایش ظرفیت تیکنرهای باطله شماره 1 و 2 و اصلاح تیکنر شماره 4، طرح نوسازی کوره آند و چرخ ریخته‌ گری شماره 3 و طرح سیستم‌ های هوشمند هشدار دهنده و بهینه‌ سازی و مدیریت ناوگان معدن از دیگر طرح‌ هایی است، که در جریان سفر رئیس‌ جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهند شد.

مدیر عامل شرکت مس یادآور شد: همه این طرح‌ ها با هدف کاهش هزینه و افزایش بهره‌ وری در صنعت مس اجرا شده است و با بهره‌ برداری از این طرح‌ ها شاهد تولید و توسعه پایدار در صنعت مس خواهیم بود.

منبع: اقتصاد آنلاین