یک کارشناس مطلع : ایران خودرو بیش از ٢٠٠٠ درصد افزایش سرمایه از محل تجدید دارد قیمت سهم پس از این رخداد ۶۵ تومان!

بورس 24 : تجدید ارزیابی ایران خودرو با توجه زیان انباشته این شرکت چگونه خواهد بود؟ سرمایه این شرکت باید به ۳۴ هزار میلیارد تومان برسد تا بتواند از زیان خارج گردد.

علیرضا محمد پور عضو هیات مدیره سرمایه گذاری سایپا و کارشناس بازار سرمایه در مورد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های صنعت خودرو از جمله ایران خودرو به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: پیش بینی بنده بر اساس اطلاعات شش ماهه این شرکت زیان انباشته حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار میلیارد تومان تا پایان سال مالی ۹۸ خواهد بود.

به گفته وی، بر اساس این پیش بینی برای این که شرکت از زیان انباشته خارج شود به سرمایه ای بالغ بر ۳۴ هزار میلیارد تومان نیاز دارد و بر همین اساس ۲ سناریو پیش بینی می شود.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: مراحل ثبت افزایش سرمایه تا پایان سال بایستی انجام گردد که بر اساس سناریوهای فوق سناریوی شماره ۲ به واقعیت خیلی نزدیک است و پیش بینی می گردد، قیمت سهم در کانال ۱۴۰۰ تومان قرار بگیرد .

محمدپور گفت: در حال حاضر قیمت سهم ایران خودرو در کانال ۸۰۰ تومان در حال معامله است اما آن گونه که شرکت سایپا در سیستم کدال اطلاع رسانی در خصوص افزایش سرمایه خود را مطرح نموده به نظر می رسد ایران خودرو نیز در روزهای آینده این موضوع را اطلاع رسانی کند.

او در خصوص کاهش فاصله رشد شاخص خودرو و شاخص کل تاکید داشت : با این وضعیت تا چند ماه آینده فاصله شاخص صنعت خودرو با شاخص کل به حداقل می‌رسد و امیدواریم سهامداران این صنعت از فرصت پیش آمده استفاده نمایند.