چادرملو با انتشار گزارش ۶ ماهه سیگنال مثبت خوبی در زمینه فروش به بازار صادر کرد و نشان داد سهامداران باید منتظر گزارش صورت های مالی ۶ ماهه مثبتی از سهم باشند.

بورس 24: چادرملو با انتشار گزارش 6 ماهه سیگنال مثبت خوبی در زمینه فروش به بازار صادر کرد و نشان داد سهامداران باید منتظر گزارش صورت های مالی 6 ماهه مثبتی از سهم باشند.

شرکت در 6 ماهه سال 98، به فروش 4761 میلیاردی رسیده و با جهش فروش همراه شده است.

در حالی که شرکت فروش 8951 میلیارد تومانی را برای سال 98 پیش بینی نموده در 6 ماهه موفق شده از بودجه خود فراتر رفته و پوشش 53 درصدی داشته باشد.

که با توجه به افزایش نرخ اخیر به نظر می رسد، بودجه فروش شرکت نیز تعدیل شده و قابلیت رشد بیشتر را داشته باشد.

فروش شرکت در 3 ماهه دوم سال رشد 23 درصدی را به نسبت 3 ماهه اول سال به ثبت رسانده است.

شرکت در 3 ماهه اول، به سود خالص 1511 میلیارد تومانی دست یافته است که بخشی از این سود ناشی از شناسایی سود سرمایه گذاری ها می باشد.

در 3 ماهه دوم سال نیز، سود سازی شرکت با توجه به رشد 23 درصدی فروش در سطوح مناسبی ارزیابی می شود.

حال نکته جالب، قیمت سهام شرکت در مقابل سود سازی شرکت است که نشان می دهد سهم در سطوح قیمتی بسیار پایینی قرار دارد.

سهم با افزایش نرخ فروش محصولات و ثبت فروش های مناسب، توانایی رسیدن به سود تخمینی حداقل 120 تومانی را برای سال جاری دارا می باشد.

با اعمال پی بر ای 6 مرتبه ای سهم حداقل ارزش ذاتی 720 تومانی را دارد؛ در حالی که قیمت فعلی سهام شرکت در سطوح 546 تومانی قرار دارد.

این امر نشان می دهد با گزارش 6 ماهه و مشخص شدن توان سود سازی کچاد، سهم توان رشد قیمتی بالایی داشته و جز سهام بنیادی بوده که صورت های مالی مهمی در پیش رو دارد.


نظرات

  • reza ha

    تشکر از تحلیل وبررسی سهام کچاد /یکی از شفاف ترین که جزو سهام بنیادی بورس ایران/ممنون از اینکه با توجه به درآمد هر سهم قیمت سهم را مشخص کردید //این سهم کم کم به یک هلدینگ معدنی فلزی تبدیل خواهد شد / سرمایه گزاری کچاد در بیلت وفولاد و... این سهم را از یک شرکت معدنی به صنعتی تبدیل کرد و.....

    ۱۳۹۸/۷/۲۱ - ۱۵:۳۳