با وجود محدودیت ها و چالش های موجود در زمینه تامین و تولید خودرو، ایران خودرو برخی از تعهدات معوقه محصولات خود را به روز کرده و به روز رسانی تعهدات سایر محصولات نیز در دستور کار قرار دارد...

بورس 24: با وجود محدودیت ها و چالش های موجود در زمینه تامین و تولید خودرو، ایران خودرو برخی از تعهدات معوقه محصولات خود را به روز کرده و به روز رسانی تعهدات سایر محصولات نیز در دستور کار قرار دارد.

تعهدات معوقه برخی از محصولات ایران خودرو به روز شد

به گزارش ایکوپرس، تعهدات پژو پارس ای.ال.ایکس، پارس اتوماتیک، هایما اس 5، دناپلاس و سمند ای.اف 7 بنزینی به روز شده و تعهدات به جا مانده و معوق محصولات پژو 405 بنزینی و دوگانه سوز نیز به زودی اجرا و به روز خواهد شد. 

بر مبنای این گزارش، با تدابیر اندیشیده شده از سوی مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و بازنگری در قراردادهای موجود با سازندگان، به زودی رونق به خطوط تولید این خودروساز بازگشته و شرایط تولید و تحویل خودرو به مشتریان بهبود خواهد یافت.

بر همین اساس،‌ تحویل روزانه دو هزار دستگاه خودرو به مشتریان به زودی محقق خواهد شد.

فروش اموال و دارایی‌ های غیر مولد، بهبود ساختارهای مالی با هدف کاهش هزینه‌ های تولید و اجرای برنامه‌ های فروش فوری از جمله اقدامات و تلاش های فعلی ایران خودرو است، که نتایج آن در کوتاه مدت منجر به افزایش تولید و عرضه خودرو و ایجاد تعادل در بازار خواهد شد.

این گزارش می افزاید،‌ گروه صنعتی ایران خودرو از سال گذشته تاکنون توانسته بیش از 514 هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده و در شرایط تحریم و مشکلات در تامین قطعات، به تولید و عرضه خودرو ادامه دهد و در حال حاضر نیز اقدامات با هدف عرضه در راستای حذف دلالان و واسطه ها ( با افزایش تولید )‌ منجر به ثبات و کاهش قیمت خودرو در بازار شده است.