عضو هیات مدیره : وضعیت بنیادی شرکت خوب و همه متغیرها صعودی است ؛ در بورس هم جبران می کنیم پرداخت الکترونیک سامان کیش، شرکتی فعال در حوزه ارائه خدمات پرداخت است که از بدو ورود خود به بورس همواره بازدهی های خوبی نصیب سهامداران خود کرده است و از ابتدای سال جاری تا کنون ارزش سهام این شرکت رشدی در حدود ۴۰ درصد داشته است و به زعم احسان ترکمن عضو هیئت مدیره این شرکت، با وجود پتانسیل ها و عملکرد گزارش شده ، "سپ" از رشد بازار جامانده است...

بورس 24 : پرداخت الکترونیک سامان کیش، شرکتی فعال در حوزه ارائه خدمات پرداخت است که از بدو ورود خود به بورس همواره بازدهی های خوبی نصیب سهامداران خود کرده است و از ابتدای سال جاری تا کنون ارزش سهام این شرکت رشدی در حدود ۴۰ درصد داشته است و به زعم احسان ترکمن عضو هیئت مدیره این شرکت، با وجود پتانسیل ها و عملکرد گزارش شده ، "سپ" از رشد بازار جامانده است.

وی ادامه داد: "سپ" با توجه به اقداماتی که صورت داده در سال جاری همواره توانسته سهم خود در بازار را به نسبت سایر رقبا افزایش دهد.

ترکمن گفت: در بخش کل تراکنش ها رشد ۳۴ درصدی به نسبت دوره مشابه تا ۳۱ مرداد را شاهد هستیم. همچنین نسبت به دوره مذکور در بخش تراکنش های کارتخوان رشد ۳۳ درصدی را محقق کردیم.

این مقام مسئول در " سپ" گفت: تا ۳۱ مرداد به نسبت سال گذشته توانستیم سهم خود در کل بازار را به ۱۸.۷۷ درصد ارتقا دهیم و در حوزه کارتخوان نیز سهم خود را به ۱۸.۳۷ درصد رشد دهیم و در حال کم کردن فاصله با رتبه اول در سهم بازار هستیم.

وی به درآمد های عملیاتی هم اشاره ای داشت وگفت: درآمدهای عملیاتی ما به نسب دوره مشابه تا ۳۱ مرداد ۲۶ درصد رشد داشته است از اقداماتی که در راستای بهبود عملکرد صورت دادیم افزایش سهم بازار در چند استان بوده است که منجر شده در این استان ها رتبه اول را در دارا بودن سهم از بازار کسب کنیم که این برنامه تداوم خواهد داشت.

ترکمن گفت: در حوزه پرداخت " بولوت" در حال طی مراحل راه اندازی است که زیر ساخت های لازم برای پرداخت بدون قبض را برای مشترکین فراهم می کند و می تواند خدمات لازم در حوزه پرداخت و استعلام جرایم طرح ترافیک را ارائه دهد و اینها جزئی از خدمات این سامانه موبایلی است، همچنین برنامه ادامه روند افزایش سهم در بازار نیز در دست اجراست.

عضو هییت مدیره "سپ" در پایان گفت: بر اساس بودجه ای که پیش بینی کرده بودیم در حرکت هستیم و حداقل این است که بودجه پیش بینی شده در پایان دوره مالی محقق خواهد شد و امیدوار هستیم که قیمت سهم ترمیم شده و برخی عقب ماندگی ها جبران شود.

مروری بر بازدهی قیمت سهم شرکت های فعال در صنعت پرداخت در سال 1398

نام شرکت

تغییر قیمت سهم

پرداخت الکترونیک سامان

40 درصد

کارت اعتباری ایران کیش

70 درصد

تجارت الکترونیک پارسیان

81 درصد

به پرداخت ملت

41 درصد

آسان پرداخت پرشین

37 درصد