دلایل ورود جدی این حقوقی به بانک خصوصی سامان اعلام شد

بورس 24 : چندی پیش بود که حدود ٨ درصد از سهم بانک سامان معامله شد.شرکت پاکشو بلافاصله اعلام کرد که 2.5 درصد سهم را خودش خریده است. حال آن که ترکیب سهامداری جدید بانک سامان نشان می دهد که شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ۲.۵درصد و شرکت صنایع غذایی کوروش هم معادل ۲درصد ، جزو خریداران این سهم بوده اند.

مسعود سزاوار زاکریان عضو هیئت مدیره شرکت پاکشو در خصوص این واگذاری و دلایل خرید سهام بانک سامان توسط این کنسرسیوم به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: هلدینگ گلرنگ شامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش معادل 2.5 درصد ، شرکت صنایع غذایی کوروش برابر با 2 درصد و متعاقب آن شرکت پاکشو با خرید 2.5 درصد از سهام بانک سامان، زنجیره ارزش خود را کامل کردند تا از آن استفاده نمایند.

وی در مورد برنامه افزایش سهم و یا کاهش آن گفت: کنسرسیوم گلرنگ برنامه ای برای خروج از سهم بانک سامان ندارد و در آینده در مورد خرید دوباره تصمیم گیری می شود.

به گفته وی، این سهم فعلا در پرتفوی ما باقی خواهد ماند و البته سیاست کل کنسرسیوم این است.

سزاوار در مورد استراتژی های شرکت در این سهم گفت: استراتژی و برنامه های آینده این سهم را نیز در صورت هر اتفاق با اهمیتی اطلاع رسانی می کنیم.به هر حال خرید یک سهم باید برای خریداران عایدی داشته باشد، اما این که سیاست های دقیق ما برای این سهم چیست؟ هنوز برای اعلام عمومی آن زود است.