بازارهای سرمایه، ارز (دلار) و سکه در هفته‌ای که گذشت به ترتیب بازدهی ۴.١ و ١.۴ و یک درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند.

بورس 24: بازارهای سرمایه، ارز(دلار) و سکه در هفته‌ای که گذشت به ترتیب بازدهی 4.1 و 1.4 و یک درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کردند.

مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سالجاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با 62.4 درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت بازار ارز(دلار) با افت 13.2 درصدی و بازار سکه با کاهش 11.2 درصدی مواجه بوده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: این در حالی است که در هفته‌ای که گذشت نیز بازار سرمایه رشد 4.1درصدی، بازار ارز(دلار) افزایش 1.4درصدی و بازار سکه رشد یک درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.

همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته نشان می‌د‌هد در این مدت تعداد 19428 میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش 80564 میلیارد ریال در بیش از یک میلیون و 978 هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و شاخص بورس هم با 11504 واحد افزایش، معادل 4.13 درصد رشد کرد.

این در شرایطی است که در هفته گذشته گروه‌های خدمات فنی و مهندسی با 19.9 درصد، استخراج نفت، گاز و خدمات جنبی بجز اکتشافات با 9.8 درصد، ماشین‌آلات دستگاه‌های برقی با 8.7 درصد، فلزات اساسی با 7.8 درصد و دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با 7 درصد بیشترین بازدهی، و در مقابل گروه‌های منسوجات با 11.2 درصد، انتشار، چاپ و تکثیر با 8 درصد، استخراج زغال سنگ با 3.1 درصد، بیمه و صندوق‌های بازنشستگی بجز تامین اجتماعی با 2 درصد و قند و شکر با 1.8 درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.