انتخاب نوشت : نویسنده العربی الجدید ادعا کرده به زودی خبرهایی مبنی بر انجام دیدارهای سری بین ایران و آمریکا خواهیم شنید؛ چیزی نظیر آنچه برای فراهم کردن زمینه توافق هسته ای صورت گرفت...

بورس 24 : إیاد الدلیمی در العربی الجدید نوشت: با اینکه نویسندگان مقالات روزنامه های آمریکایی معتقدند دولت ترامپ استراتژی واضحی در قبال ایران ندارد، واقعیت حال، خلاف این مساله را ثابت می کند. از لحظه اولی که کلیدهای ریاست کاخ سفید به ترامپ واگذار شد، وی برنامه متوازن و منسجمی را در مورد ایران دنبال می کرد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، در ادامه این مطلب آمده است: پس از اعلام خروج کاخ سفید از توافق هسته ای با ایران و تشدید تحریم ها علیه این کشور، تمام فشارها با هدف پذیرش راه حل جدیدی از سوی ایران، اعمال می شد؛ که آخرین آن ها، دادن اجازه به اسرائیل، برای بمباران پایگاه های نیروهای نزدیک به ایران در عراق، سوریه، لبنان و یمن بود.

این رسانه ادعا کرده : در مقابل، ایران روی به چالش کشیدن سیاست ترامپ برای واداشتن تهران به نشستن پای میز مذاکره، حساب باز کرد و برای این مهم، کارت های زیادی در اختیار داشت، که در طول سال ها، برای این برگ های برنده، سرمایه گذاری کرده بود و شاید بارزترین آن ها، نیروهای نزدیک به ایران در عراق، سوریه، یمن و لبنان، هستند. این علاوه بر نفوذ سیاسی ایران در آن کشورها و حتی نفوذ اقتصادی است که این کشور برای غلبه بر مشکلات اقتصادی خود، به آن متوسل شد.

بین موضع تهران و واشنگتن، فریادهای تهدید اوج گرفته و فضای جهان پر شد از تهدیدات مربوط به درگرفتن جنگی جدید در منطقه خلیج فارس. تحت تاثیر این تهدیدها، مذاکراتی در پشت پرده ها انجام شد، تا در مورد چگونگی خروج از تنگنای موجود، بحث و تبادل نظر شود!

آمریکا و به دنبال ان، اسرائیل، تلاش می کنند با یک تیر چند نشان را هدف بگیرند؛ بدین معنا، تلاششان برای کاستن از نفوذ ایران، که از خط قرمزهای اسرائیل و آمریکا عبور کرده است، موجب نزدیکی بین تل آویو و پایتخت کشورهای عربی می شود که از نفوذ ایران شکایت دارند؛ آنچه که زمینه را برای معامله قرن مهیا می کند.

به زودی خبرهایی مبنی بر انجام دیدارهای سری بین ایران و آمریکا خواهیم شنید؛ چیزی نظیر آنچه برای فراهم کردن زمینه توافق هسته ای صورت گرفت.

منبع : انتخاب