در سال ۹۸ خودرویی ها رشد قیمتی خواهند داشت رشد شارپی شاخص بورس دور از ذهن نیست / سهم در کف قیمتی است به گزارش خبرنگار بورس ٢۴، نشست هم اندیشی شرکت سرمایه گذاری سایپا با حضور فعالان بازار در روز جاری برگزار شد، تا در مورد برنامه ها و عملکرد این شرکت و سیاست های آن تا پایان سال جاری بحث و بررسی های لازم...

بورس 24: نشست هم اندیشی شرکت سرمایه گذاری سایپا با حضور فعالان بازار در روز جاری برگزار شد، تا در مورد برنامه ها و عملکرد این شرکت و سیاست های آن تا پایان سال جاری بحث و بررسی های لازم انجام پذیرد.

علیرضا محمد پور عضو هیات مدیره شرکت، در خصوص برنامه های شرکت گفت: با توجه به اینکه تغییراتی در قیمت کامودیتی ها در دنیا اتفاق می افتد و انتظار رشد قیمتی چندانی دیده نمی شود، اما انتظار رشد شاخص با توجه به برخی مولفه ها از جمله دلار دور از ذهن نیست. البته بستگی به شکست مقاومت هایی دارد که در کوتاه مدت رخ می دهد.

وی افزود: در مورد صنایعی مانند خودرو نیز ، با توجه به اینکه شاخص خودرو ۱۸۵ درصد از شاخص کل عقب تر است، انتظار رشد در این صنعت وجود دارد.

امسال سال صنعت خودروست 

عضو هیات مدیره «وساپا» گفت: پیش بینی ما این است که امسال ، سال خودرویی ها است.در سال ۹۸ خودرویی ها رشد قیمتی خواهند داشت. نکته مهم دیگر در مورد عدد شاخص است، که ممکن است تا 328 هزار واحد رشد شارپی داشته باشد.

وی افزود: از اردیبهشت ماه هیچ گونه تحرکی روی سهم نداشتیم و به نظر می رسد سهم به مرحله و عددی رسیده که در کف قیمتی است و حرکت آن باید آغاز شود.

به گفته وی، پیش بینی می شود که سود سهام در شهریور ماه سال جاری حدود ۳۰ میلیارد تومان خواهد بود.

او اضافه کرد، تاکنون در ۵ ماه در مجموع ۳۹میلیارد تومان سود شناسایی شده است.

علیرضا محمد پور گفت:طبق برآوردهای اولیه فروش املاک بر اساس قیمت ثبت شده، در آخرین آگهی حداقل اضافه ارزشی حدود 4000 میلیارد ریال برای شرکت ایجاد خواهد کرد. در صورت فروش با قیمت های پایه ثبت شده، در آگهی شرکت به ازای هر سهم حدود 37 تومان سود شناسایی خواهد نمود.

الهیه به فروش می رسد، شاید 

محمد پور گفت: برای فروش دارائی های غیر مولد و تبدیل به دارائی ها ی مولد تلاش خواهیم کرد و پیگیری فروش ملک ایزدشهر، پروژه برج باغ الهیه و پلاسکو کار در دستور کار است و احتمالا تا آخر شهریور ماه پروژه ساختمان الهه به فروش می رود. 

وی گفت: بیشترین تمرکز شرکت سهام سایپا بوده ولی شرکت قصد گسترش سرمایه گذاری در سایر حوزه ها را نیز دارد. البته باید در مورد مدیریت دارائی های مازاد به نتیجه مطلوب برسیم. 

او در مورد NAV شرکت افزود: ارزش خالص دارایی های شرکت به ازای هر سهم 1962 ریال بوده که قیمت سهم نیز 1355 ریال و نسبت قیمت به ارزش خالص دارایی ها 69 درصد است.