درخواست به انجام رسیدن کارهایی در چارچوب تامین صلح و ثبات منطقه دفتر ریاست جمهوری فرانسه، به دنبال گفت و گوی تلفنی شب گذشته ( شنبه شب) روسای جمهوری ایران و فرانسه بیانیه ای صادر کرد...

بورس 24: دفتر ریاست جمهوری فرانسه به دنبال گفت وگوی تلفنی شب گذشته( شنبه شب) روسای جمهوری ایران و فرانسه بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه روز یکشنبه آمده است: رئیس جمهوری فرانسه در گفت‌ و گوی تلفنی با رئیس جمهوری ایران اجرای کامل تعهدات برجامی‌ ایران و کمک آن در چارچوب تامین صلح و ثبات منطقه را خواستار شد. 

به نوشته این بیانیه، این ششمین گفت و گوی تلفنی حسن روحانی و امانوئل مکرون در طول ۳ ماه گذشته است.

مکرون روز دوشنبه در نشست خبری پایانی چهل و پنجمین اجلاس رهبران گروه ۷ در بیاریتز این کشور گفته بود که با روحانی در چارچوب کاهش تنش های واشنگتن و تهران و موضوع برجام، تماس خواهد گرفت.

به نوشته تارنمای "ون مینوت"، الیزه اعلام کرد که پاریس بار دیگر بر ضرورت پایبندی ایران به تمام تعهدات هسته ای خود و انجام اقدامات لازم برای برقراری صلح و امنیت درخاورمیانه تاکید کرد. رئیس جمهوری فرانسه به طور خاص از ایران خواست که "برای پایان دادن به درگیریها و باز کردن باب مذاکرات در یمن" اقدام کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه دراین باره نوشت: امانوئل مکرون درجریان گفت و گوی شنبه شب (۹ شهریور) از حسن روحانی خواست تا "تدابیر لازم" را برای ترغیب مذاکرات یمن اتخاذ نموده و"نهایت خویشتنداری را در لبنان در پیش گیرد تا هیچ چیز ثبات را در این لحظات پر تنش به خطر نیاندازد. "

منبع: ایرنا