سارا بهرامی با دارکوب تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را با خود به خانه برد این مراسم که اجرای آن را احسان کرمی بر عهده داشت، با حضور هنرمندان و مسئولان عصر روز جمعه ٨ شهریور برگزار شد...

بورس 24: آیین پایانی بیست و یکمین جشن سینمای ایران با پخش سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد. 

به گزارش ایسنا، این مراسم که اجرای آن را احسان کرمی برعهده داشت، با حضور هنرمندان و مسئولانی چون منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان، حسین انتظامی، پیروز حناچی، مصطفی کواکبیان، احمد مسجد جامعی، غلامرضا موسوی، علیرضا رضاداد، ابراهیم داروغه زاده، نوید محمدزاده، آتیلا پسیانی، تورج منصوری، فرهاد اصلانی، بهمن فرمان‌آرا، شیرین یزدان بخش، روح الله حسینی، فرشته طایرپور، محمد حسین قاسمی، حسن زاهدی، بهرام عظیمی در مرکز همایش‌ های برج میلاد برگزار شد.

امسال کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از عبدالله اسکندری،حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) نامزدهای این جشن را به شرح ذیل اعلام کردند.

نامزدهای بهترین فیلم: 

۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان

۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی

۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی

۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان

۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی


برندگان بیست‌ویکمین جشن سینمای ایران

نامزدهای بهترین کارگردانی:

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌ های دوست داشتنی

۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست

۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمنامه: 

۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست‌داشتنی

۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخ‌پوست

۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن: 

۱- شیرین یزدان‌ بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن

۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب

۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد

۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

برندگان بیست‌ویکمین جشن سینمای ایران

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد: 

۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست

۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد

۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن: 

۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست

۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد

۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: 

۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم

۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین فیلمبرداری: 

۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست

۳- علیرضا زرین‌ دست برای فیلم سرو زیر آب

۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی

۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

برندگان بیست‌ویکمین جشن سینمای ایران

نامزدهای بهترین تدوین: 

۱- مصطفی خرقه‌ پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست

۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی صحنه: 

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی

۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز

۵- محسن نصرالهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین طراحی لباس: 

۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟

۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام

۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم

۵- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

نامزدهای بهترین صدابرداری: 

۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی

۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه‌ ابوقریب

۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب

۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز

۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم

۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

برندگان بیست‌ویکمین جشن سینمای ایران

نامزدهای بهترین صداگذاری: 

۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی

۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم

نامزدهای بهترین موسیقی: 

۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک

۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب

۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا

۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم

نامزدهای بهترین چهره‌ پردازی: 

۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب

۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست

۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی

نامزدهای بهترین جلوه‌ های بصری:

۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام

۲- جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب

۳- جواد مطوری برای فیلمسرخپوست

۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی

نامزدهای بهترین جلوه‌ های ویژه میدانی:

۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب

۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب

۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد

۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا

۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده

برندگان بیست‌ویکمین جشن سینمای ایران

نامزدهای بهترین فیلم مستند:

۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد

۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی

۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی

۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست

۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی

۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی نگار اسکندرفر- فرزاد خوشدست

نامزدهای بهترین کارگردانی فیلم مستند: 

۱- یاسر طالبی برای فیلم دلبند

۲- لقمان خالدی برای فیلم مهمانی خداحافظی

۳- مینا مشهدی مهدی برای فیلم آنجا که باد می‌وزد

۴- پناه بر خدا رضایی برای فیلم چشم‌ها و دست‌ها

۵- مهدی نورمحمدی برای فیلم آواز جغد کوچک

۶- کامران حیدری برای فیلم واکس چه

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه: 

۱- سیاوش شهابی برای فیلم تشریح

۲- کریم لک‌زاده برای فیلم ماچ سینمایی

۳- حامد اصلانی برای فیلم اس S

۴- رقیه توکلی برای فیلم حلق‌آویز

۵- علی پاک‌نیا برای فیلم پاندای قرمز

۶- سید مهدی موسوی برزکی برای فیلم عزیز

نامزدهای بهترین فیلم انیمیشن:

۱- ملیحه غلامزاده برای فیلم کلاف

۲- بهرام عظیمی برای فیلم سیم ششم

۳- سمانه شجاعی برای فیلم جسم خاکستری

۴- مهین جواهریان برای فیلم زر زری کاکل زری

۵- آریا نسب فیضی برای فیلم آقای بی‌تفاوت

***

در بخش اول، مرتضی رزاق کرمی و رامین حیدری فاروقی برای اهدای جایزه بخش فیلم مستند روی صحنه حاضر شدند.

جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه به یاسر طالبی برای دلبند اهدا شد.

جایزه بهترین فیلم مستند بلند نیز به پیروز حناچی برای فیلم زمستان است تعلق گرفت.

جایزه بهترین فیلم انیمشین با حضور روانبخش صادقی و بابک برزویه به برگزیده این بخش بهرام عظیمی برای سیم ششم اهدا شد.

تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی با حضور وحید جلیلوند و امیر آقائی به سیاوش شهابی برای فیلم تشریح اهدا شد.

جایزه بهترین جلوه‌های بصری با حضور افسانه چهره آزاد و شاهرخ فروتنیان‌ به جواد مطوری برای فیلم سرخپوست تعلق گرفت.

تندیس بهترین جلوه‌های ویژه میدانی با حضور فرشته طائرپور و اصغر پورهاجریان به محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب اهدا شد.

در بخش بهترین چهره پردازی با حضور ستاره اسکندری و مهرداد میرکیانی جایزه به ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد تعلق گرفت.

تندیس بخش بهترین صدابرداری با حضور حسن زاهدی و رعنا آزادی‌ور به رشید دانشمند برای تنگه ابوقریب اهدا شد.

جایزه بخش بهترین صداگذاری با حضور محمدرضا دلپاک و میلاد کی‌مرام به امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب‌ تعلق گرفت.

جایزه بهترین طراحی لباس با حضور سارا خالدی زاده و غرل‌ شاکری به محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد اهدا شد.

با حضور آتوسا قلمفرسایی و همایون ارشادی جایزه بخش بهترین طراحی صحنه به کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی تعلق گرفت.

با حضور کوروش تهامی و فریدون شهبازیان‌ جایزه بهترین موسیقی فیلم به حامد ثابت برای تنگه ابوقریب‌ اهدا شد.

جایزه بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد با حضور مسعود رایگان و طناز طباطبایی به فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده تعلق گرفت.

با حضور گوهر خیر اندیش و آتیلا پسیانی جایزه بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن به فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد تعلق گرفت‌.

با حضور پانتا پناهی‌ها و عبدالله اسکندری جایزه بهترین تدوین به بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم اهدا شد.

جایزه بخش بهترین فیلمبرداری با حضور تورج منصوری و پریناز ایزدیار به هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست تعلق گرفت.

تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد با حضور مازیار میری و عادل فردوسی‌پور به نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست اهدا شد.

تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن با حضور فاطمه معتمد آریا به سارا بهرامی برای فیلم دارکوب رسید.

فرهاد توحیدی و سروش صحت با حضور روی سن جایزه بهترین فیلمنامه را به محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی اهدا کردند.

با حضور بهمن فرمان‌آرا و همایون اسعدیان در بخش بهترین کارگردانی، تندیس به سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم تعلق گرفت. 

با حضور منوچهر محمدی، هارون یشایائی و حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، تندیس بخش بهترین فیلم سینمای ایران به مجید مطلبی برای فیلم سرخپوست اهدا شد.

منبع: ایسنا