رضایت سهامداران از میزان تقسیم سود رییس مجمع: سهم مدیریت می شود، بدون تردید / برای این مهم برنامه داریم مدیر عامل: دو برابر کردن ای.پی.اس کار سختی است، اما ما انجامش می دهیم امروز و در صبح پنج شنبه، مجمع عمومی عادی سالانه سرمایه گذاری صدر تامین، برگزار شد. مجمعی که با کمترین تنش روند خود را طی کرد و در نهایت با یک تقسیم سود شیرین لبخند رضایت را بر لب سهامداران خود نشاند. در این مجمع...

بورس 24: امروز و در صبح پنج شنبه مجمع عمومی عادی سالانه سرمایه گذاری صدر تامین، برگزار شد. مجمعی که با کمترین تنش روند خود را طی کرد و در نهایت با یک تقسیم سود شیرین لبخند رضایت را بر لب سهامداران خود نشاند..  

به گزارش خبرنگار بورس 24، در ابتدا غلامرضا سلیمانی مدیر عامل تاصیکو گزارش عملکرد شرکت در سال 97 و سه ماهه ابتدایی سال 98 را ارائه کرد.

او گفت: اکنون وضعیت هلدینگ در بهترین صورت قرار دارد و نقدینگی مورد نیاز تامین شده و فعلا نیازی به افزایش سرمایه جهت تامین نقدینگی وجود ندارد. شرکت سرمایه گذاری صدر تامین که در روزهای پایانی سال 98 به بورس عرضه شد و سهام خود را در اردیبهشت ماه در اختیار عموم قرار داد.

وی افزود: این مجموعه با 12 شرکت مدیریتی و 13 شرکت غیر مدیریتی به عنوان یکی از هلدینگ‌ های اصلی زیرمجموعه شستا فعالیت می‌ کند. حوزه فعالیت این هلدینگ صنایع فلزی، غیر فلزی، معدن و کاشی است. 

رییس مجمع نیز گفت: سهم مدیریت می شود، بدون تردید؛ مابرای این مهم برنامه داریم. مدیر عامل شرکت هم اضافه کرد، ما اعلام کرده ایم که ای. پی. اس شرکت را به دو برابر خواهیم رساند. می دانیم هم که این کار، کار سختی است، اما ما انجامش می دهیم.

به گزارش بورس 24، این مجمع در نهایت 45 تومان سود تقسیم کرد، که با رضایت و خوشحالی سهامداران همراه شد. 

در ادامه مجمع مدیر عامل تاصیکو اعلام کرد که دو شرکت زیر مجموعه این هلدینگ امسال در فرابورس عرضه می شود. 

به گزارش خبرنگار ما در این مجمع که با حضور بیش از ۹۰ درصد از سهامداران رسمیت یافت، سلیمانی مدیر عامل شرکت درباره افزایش سرمایه صورت گرفته در سال های گذشته گفت: تاکنون دو بار افزایش سرمایه داشتیم، که یکی مربوط به سال ۱۳۸۴ و دیگری مربوط به سال ۱۳۹۶ بود. 

او گفت: ما در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شدیم. وی توضیح داد: سهامداران ما ۸۹ درصد سرمایه گذای تامین اجتماعی و ۱۱ درصد مربوط به به صبا تامین است. 

وی درباره پرتفوی تاصیکو گفت: در تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه گذشته ارزش بورسی شرکت ۸۵۰۰ میلیارد تومان بود و پرتفوی غیر بورسی ما ۷۲۰ میلیارد تومان است.

سلیمانی با بیان اینکه در برخی از حوزه ها از جمله تولید فولاد، مجموعه سهم بازار مناسبی دارد اظهار کرد: ما در این صنعت۷۰ درصد تولید خاورمیانه را داشتیم. در نتیجه سهام مان را در فولاد مبارکه تقویت خواهیم کرد. همچنین به فکر تقویت سهام مان در شرکت ملی مس ایران هستیم، که در اولویت ماست. 

مدیر عامل تاصیکو با اشاره به عملکرد سال ۹۷ نسبت به ۹۶ گفت: ما در حوزه صادرات ۵۱ درصد رشد داریم. البته در بخشی از حوزه ها ما مجبوریم به خاطر سیاست های دولت بازار داخلی را تامین کنیم و اجازه صادرات نداریم. همچنین در سود ناخالص ۷۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشتیم.  

وی با بیان اینکه در سال جدید برنامه ما افزایش سوددهی و افزایش دو برابری سود هر سهم است، گفت: ما قرار است که دو شرکت زیر مجموعه مان را در فرابورس عرضه کنیم که یکی زغال سنگ طبس و دیگری سرام آرا است. 

سلیمانی افزود: با توجه به بورسی شدنمان از ظرفیت بازار سرمایه استفاده خواهیم کرد. وی با اشاره به عملکرد سه ماهه سال ۱۳۹۸ گفت: سود خالص ما ۲۴۹ درصد افزایش نشان می دهد بودجه سه ماهه ۱۱۱ درصد رشد و از کل برنامه سال ۱۳۹۸، ۳۶ درصد را محقق کرده ایم و تلاش داریم که در شش ماهه دوم عملکرد بهتری داشته باشیم. 

مدیر عامل تاصیکو گفت: سیاستی وزارت صنعت برای حمایت از مصرف کننده نهایی دارد. ما به وزارت صمت می گوییم، که اگر یارانه نهایتا به مصرف کننده داده می شود خوب است، اما اگر به مصرف کننده نهایی لیست محصولاتمان را در بورس کالا عرضه کنیم که در حال حاضر این موضوع را پذیرفته اند که کالا را در بورس کالا عرضه کنیم. 

وی در پاسخ به سهامداری که درباره مشکل نقدینگی پرسید اظهار کرد: ما مشکل نقدینگی نداریم و افزایش سرمایه را در دستور کار داریم. 

سلیمانی در پاسخ به سوال سهامداری که درباره ذخیره معدن طلای معدن کردستان پرسید، گفت: در دو محدوده اجازه اکتشاف داریم که حدود ۱۷ تن بعد از فراوری ظرفیت معدن است. 

گفتنی است، در انتهای مجمع تصمیم گرفته شد که دو برابر سال گذشته یعنی برای هر سهم ۴۵ تومان سود بین سهامداران تقسیم شود.


نظرات

 • شهید چمران

  سلام و تشکر ویژه از تو دوست و همراه خوب بورس 24.
  شرکت تاصیکو واقعا قدر و حساب شده و آینده دار است.
  لذت خرید و سهامدار شدن در این شرکت را به همه ساکنان سرزمین عشق و سرافرازی ایران عزیز توصیه می کنم.
  م چاره ساز.

  ۱۳۹۸/۵/۳۱ - ۱۸:۳۲