مدیرعامل در جلسه معارفه: شرکت در سال ٩٧ به ازای هر سهم ٨٧٢ ریال سود محقق کرد که ۴٣۶ ریال آن را تقسیم نمود این رویه طبق امیدنامه شرکت در سال ٩٨ نیز ادامه خواهد یافت... ضمن اینکه در چهارماهه ابتدای سال ٩٨ مبلغ ١.٨٢۴ میلیارد ریال فروش معادل ٢٩/٢% پیش بینی محقق گردیده است و با توجه به افزایش حجم تولید در شش ماهه دوم تحقق کامل پیش بینی فروش دور از دسترس نیست... این شرکت با نماد «فسازان» در روز دوشنبه به تاریخ ٢٨ مرداد ماه در بازار بورس عرضه خواهد شد... با توجه به پروانه بهره برداری ،‌ شرکت غلتک سازان می تواند سالیانه ١۵ هزار تن انواع قطعات چدنی و فولادی و ١٢٠ هزار تن شمش فولادی را به روش ریخته‌گری مداوم تولید نماید ، اما با لحاظ اقدامات صورت گرفته در جهت تامین تجهیزات تولیدی اعم از کوره ها و ملحقات مربوطه ، ‌افزایش دیماند برق تا ٢١ مگاوات و نظایر آن ، تولید شمش های فولادی تا ظرفیت ١۴٠ هزار تن میسر است...

بورس 24 : جلسه معارفه شرکت غلتک سازان سپاهان برای ورود به فرابورس عصر امروز با حضور اهالی بازار سرمایه تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه محمود ذاکر مدیرعامل شرکت گزارشی از وضعیت کلی این شرکت را ارائه کرد و گفت: این مجموعه جز بهترین های نوع خود در صنعت به شمار می آید، شرکت غلتک سازان سپاهان برنامه های زیادی را دنبال می کند که روز به روز شاهد رشد سودآوری شرکت خواهیم بود.

وی ادامه داد: شرکت غلتک سازان سپاهان بعنوان یک مجموعه تخصصی و کیفی با هدف ریخته‌گری قطعات سنگین و فوق سنگین چدنی و فولادی، در زمینی به مساحت 50000 مترمربع همراه با 17 هزار متر مربع سالن‌های تولیدی در سال 1384 تأسیس گردید.

وی تاکید کرد: با توجه به پروانه بهره برداری ،‌ شرکت غلتک سازان می تواند سالیانه 15 هزار تن انواع قطعات چدنی و فولادی و 120 هزار تن شمش فولادی را به روش ریخته‌گری مداوم تولید نماید ، اما با لحاظ اقدامات صورت گرفته در جهت تامین تجهیزات تولیدی اعم از کوره ها و ملحقات مربوطه ، ‌افزایش دیماند برق تا 21 مگاوات و نظایر آن ، تولید شمش های فولادی تا ظرفیت 140 هزار تن میسر است.از سالن‌ها و فضاهای تولیدی می‌توان به سالن ریخته‌گری قطعات سنگین ، کوره‌های ذوب ، سالن ریخته‌گری پیوسته CCM ، سالن تولید غلتک‌های فوق‌ سنگین از جمله غلتک‌های پشتیبان ،‌ سالن عملیات حرارتی ، کارگاه مدلسازی ، انبارهای مواد اولیه و محصول ، آزمایشگاه‌ و ... اشاره کرد.

وی با اشاره به وضعیت صنعت فولاد کشور نیز بیان داشت: امروزه یکی از اساسی‌ترین پایه‌های اقتصادی کشورهای جهان را صنایع آهن و فولاد تشکیل می‌دهند، به‌طوری که تولید و مصرف فولاد یکی از شاخص‌های اصلی توسعه ‌یافتگی کشورها به شمار می‌آید از این جهت سندی تحت عنوان چشم انداز صنعت فولاد در افق 1404 در برنامه ی توسعه ی کشور قرار گرفته است.

مدیرعامل غلتک سازان سپاهان تصریح کرد: با توجه به این رویکرد در عرصه ی تولید فولاد ، لازمه باقی ماندن در کورس رقابت و حفظ و توسعه ی بازار در این صنعت تنها با بهره گیری از برنامه ی جامع استراژیک میسر خواهد بود ؛ در همین راستا شرکت غلتک سازان سپاهان با مطالعه و تحلیل عملکرد رقبا ، تقویت نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف خود و بررسی جامع فرصت ها و تهدیدها ، برنامه های استراتژیک خود را بر مبنای کارت امتیازی متوازن و در قالب چهار منظر ، تدوین نموده و بصورت مستمر و برنامه ریزی شده ، نظارت و کنترل می نماید.

ذاکر بیان داشت: گروه محصولات شرکت و روش تولید آن ها به شرح زیر است.

گروه محصولات

روش تولید

آخرین تکنولوژیهای دنیا

1

پاتیل سرباره

بصورت معکوس بصورت ایستاده

بصورت معکوس بصورت ایستاده

2

کوکیل و متعلقات

ریخته گری ماسه ای

روش ویژه – ریخته گری ماسه ای

3

قطعات فولادی و چدنی رینگی

قالب های ماسه‌ی – فول مولد

ماسه ای- فول مولد

4

بیلت و شمش فولادی

ریخته‌گری مداوم–ریخته‌گری کوکیل

ریخته‌گری مداوم–ریخته‌گری کوکیل

5

قالب های بدنه خودرو

فول مولد

فول مولد

وی در خصوص مبادلات و روابط خارجی نیز بیان داشت: شرکت غلتک سازان توانسته در حوزه ی قطعات ، علاوه بر کارخانجات معتبر داخلی با شرکتهایی نظیر VERONA STEEL ایتالیا، ASIL CELIK ترکیه، FERRONIKELI کوزوو منطقه بالکان، ARCELORMITTAL بلژیک، OMZ و SEVERSTAL روسیه، Acerinox اسپانیا و Danieli ایتالیا نیز همکاری داشته باشد.

ذاکر بیان داشت: تناژ محصول کل در سال 97 نسبت به سال های 93، 94، 95 و 96 به ترتیب با بهبود 90% ، 74% ، 47% و 38% مواجه بوده و همچنین تناژ فروش کل محصولات در سال 97 نسبت به سال های 93، 94، 95 و 96 به ترتیب با بهبود 154% ، 111% ، 46% و 41% مواجه بوده است. ضمن اینکه درصد مصرف آهن اسفنجی درسال 97 نسبت به سالهای 94 ، 95 و 96 به ترتیب با رشد 194% ، 129% و 107% مواجه بوده و بطور تقریبی هدف سال را نیز محقق کرده است.

مدیر عامل شرکت غلتک سازان سپاهان با اشاره به برنامه ها و پروژه های پیش روی شرکت بیان داشت: راه اندازی کوره 20 تن تا پایان شهریور ماه 98، راه اندازی کوره 15 تن 6 مگاوات از مهر ماه 98، راه اندازی کوره 15 تن 6 مگاوات در سال 99، برنامه افزایش ظرفیت تناژ تولید به میزان 175.000 تن در سال 1399 و 220.000 تن در سال 1400، استقرار استاندارد 17025 در آزمایشگاه شرکت غلتک سازان، پیاده سازی الزامات لازم جهت اخذ گواهینامه صنعت سبز از معاونت محیط زیست ریاست جمهوری از جمله برنامه های پیش روی شرکت به حساب می آید.

ذاکر بیان داشت: شرکت در سال 97 به ازای هر سهم 872 ریال سود محقق کرد که 436 ریال آن را تقسیم نمود این رویه طبق امیدنامه شرکت در سال 98 نیز ادامه خواهد یافت. ضمن اینکه در چهارماهه ابتدای سال 98 مبلغ 1.824 میلیارد ریال فروش معادل 29/2% پیش بینی محقق گردیده است و با توجه به افزایش حجم تولید در شش ماهه دوم تحقق کامل پیش بینی فروش دور از دسترس نیست.

این شرکت با نماد فسازان در روز دوشنبه به تاریخ 28 مرداد ماه در بازار بورس عرضه خواهد شد.