در نشست خبری مدیر عامل شرکت افق کوروش ، امیر خسرو فخریان در جمع خبرنگاران، گفت: در حال حاضر افق کوروش ۱۵۵۵ شعبه دارد ، که از ابتدای سال ۲۰۰ شعبه جدید افتتاح شده است. وی گفت: تا پایان سال ۱۶۰۰ شعبه و بیشتر از آن هم افتتاح خواهد شد.

بورس 24: در نشست خبری مدیر عامل شرکت افق کوروش، امیر خسرو فخریان در جمع خبرنگاران، گفت: در حال حاضر افق کوروش ۱۵۵۵ شعبه دارد که از ابتدای سال ۲۰۰ شعبه جدید افتتاح شده است. 

وی گفت: تا پایان سال ۱۶۰۰ شعبه و بیشتر از آن هم افتتاح خواهد شد.

او گفت: تلاش می کنیم، توسعه کسب و کار شرکت بیشتر از طریق فرانچایز باشد و امیدواریم فرهنگ خدمات زنجیره ای را در کشور گسترش دهیم.

وی افزود: در حال حاضر ۵۰۰ فروشگاه از طریق استفاده از فرانچایز در افق کوروش فعال هستند که یک رکورد برای ما به‌ حساب می‌ آید و البته این تعداد تا پایان سال توسعه بیشتری خواهند یافت.

فخریان ادامه داد:  افق کوروش در سال ۹۶ جزو۴۰ شرکت برتر ایران بود و در سال گذشته و همچنین امسال نیز رتبه بهتری را به دست آورده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات به‌ صورت فروشگاه زنجیره ایی در ایران کم است، گفت: افق کوروش در حال گسترش فرهنگ خدمت‌ رسانی زنجیره ای است و امسال نیز سعی می‌ کنیم، این روند را در افزایش خدمت‌ رسانی در نقاط مختلف کشور ادامه دهیم.

فخریان گفت: افق کوروش تلاش کرده هر دو ماه کمپین ویژه روی کالاها و مشوق های خوبی داشته باشد، تا کالا ها را با قیمت مناسب عرضه نماید. اولویت ما مشتریان هستند و برای ما جلب رضایت مشتری اهمیت دارد.

افزایش سرمایه داریم، اطلاع می دهیم 

وی گفت: قیمت عرضه اولیه در بهمن ماه ۱۶۹۵ تومان بوده و به ۵ هزار۷۸۰ تومان رسیده است.

فخریان گفت: برنامه افزایش سرمایه از محل آورده نقدی در دستور کار است، که زمان و میزان آن مشخص نیست.

در ادامه نشست کاظم کلب‌ خانی؛ مدیر عامل فروشگاه اینترنتی (اُکالا) افق کوروش، گفت: این شرکت بازوی فروشگاه افق کوروش است، ما به دنبال استفاده از فرصت‌ های اقتصادی هستیم و در دوره کوتاهی که فعالیت خود را آغاز کرده‌ ایم، موفقیت‌ های چشم‌ گیری داشته‌ ایم. 

وی افزود: هدف فروشگاه اینترنتی ( اُکالا) رساندن سریع و با کیفیت کالا به دست مصرف‌ کننده است، که ۹۵ درصد زمان تحویل کالا بر اساس اعلام قبلی به مشتری، با هزینه حمل و نقل پایین تری رو به رو شده است.

کلب خانی گفت:برای خرید‌های بالا ۱۰۰ هزار تومان هزینه، رایگان است، که البته این خدمات ویژه را فعلا در تهران و کرج داریم و به زودی در مشهد، قزوین، کرمان و ... نیز راه‌ اندازی می شود. 

سیستم خرده فروشی همچنان جای کار دارد 

مدیر عامل شرکت گفت: ما از آخرین رویکردهای پرداخت اعم از کیف پول تخصصی، پرداخت در محل و پرداخت آنلاین بهره می‌ بریم و از نظر صرفه‌ جویی در وقت، ۱۵۰ هزار ساعت وقت مشتریان کمتر هدر می رود و ۵۳ هزار لیتر نیز مصرف سوخت را کاهش داده‌ایم. 

در ادامه مدیر عامل افق کوروش درباره روند صنعت خرده‌ فروشی در کشور، گفت: به نظر بازار، بازاری خالی است و ظرفیت‌ های معتددی در این بازار وجود دارد و امکان توسعه آن وجود دارد.