سازمان خدمات پس از فروش سایپا، موفق به کسب رتبه نخست ارزیابی شبکه نمایندگی‌ ها در بین شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات پس از فروش خودرو شد و عنوان برترین شبکه خدمات پس از فروش خودروی کشور به سایپا یدک اختصاص یافت...

بورس 24: سازمان خدمات پس از فروش سایپا، موفق به کسب رتبه نخست ارزیابی شبکه نمایندگی‌ ها در بین شرکت‌ های ارائه دهنده خدمات پس از فروش خودرو شد و عنوان برترین شبکه خدمات پس از فروش خودروی کشور به سایپا یدک اختصاص یافت. 

مدیر عامل سایپا یدک با اعلام این خبر افزود: در سال رونق تولید و با تلاش شبکه نمایندگی‌ ها، در آخرین ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، سایپا یدک موفق به کسب رتبه نخست ارزیابی شبکه نمایندگی‌ های ارائه دهنده خدمات پس از فروش شد.

بهزاد پناهی ادامه داد: بر اساس اعلام نتایج ارزیابی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، سایپایدک با دارا بودن 600 نمایندگی مجاز و کسب امتیاز 88 در ارزیابی خودروهای سبک و امتیاز 86 در ارزیابی خودروهای سنگین (زامیاد)، موفق به کسب مقام اول در بین 45 شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش و مجموع 2450 نمایندگی مجاز سبک و سنگین بر اساس امتیاز ارزیابی وضعیت تعمیرگاه های مجاز شده است و این در حالی است که امتیاز متوسط تعمیرگاه های سبک و سنگین کل کشور به ترتیب 83 و 76 بوده است.

پناهی افزود: شرکت سایپایدک از حیث اجرای مفاد آئین نامه قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، جایگاه دارای انطباق خیلی زیاد را به خود اختصاص داده است.

مدیر عامل سایپا یدک یادآور شد: در ارزیابی سال 1397 بر اساس معیارهای دستورالعمل شرایط و ضوابط ارزیابی خدمات پس از فروش، 330 نمایندگی این شرکت در سطح کشور موفق به کسب رتبه یک شدند که منتج به بیشترین رشد امتیاز شده است. همچنین سایپا یدک در بخش امتیاز رضایت شبکه از شرکت‌ های خدمات پس از فروش، موفق به کسب مقام نخست در بین شرکت‌ های تولید کننده خودرو شده است.

منبع: سایپا نیوز