هر چه به پایان سال نزدیک می‌ شویم، شرایط قیمت کالاها بهتر می‌ شود او با اشاره به وضعیت بازار لوازم خانگی، اظهار کرد: فعلا تقاضا برای خرید لوازم خانگی در بازار متعادل‌ تر از یک سال گذشته شده است، اما...

بورس 24: رئیس انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران در پاسخ به این پرسش که چرا با کاهش قیمت دلار قیمت کالاهای لوازم خانگی ارزان نشده است؟ در گفتگویی گفت: متاسفانه برخی سوال‌ ها و شبهات مبنی بر اینکه چرا با کاهش قیمت دلار قیمت کالاهای لوازم خانگی در سطح بازار ارزان نشده است، مطرح می‌ شود. در پاسخ به چنین پرسش‌ هایی باید عنوان کرد که صنعتگران و تولید کنندگان لوازم خانگی برای تامین قطعه از ارز آزاد استفاده نمی‌ کنند. بلکه قیمت ارز نیمایی در قیمت تمام شده کالاها اثرگذار است.

علیرضا موسوی مجد افزود: طی روزهای گذشته قیمت دلار در سطح بازار با نوسان‌ های کاهشی رو به رو بود؛ این در حالی است که کاهش قیمت دلار در سطح بازار نقشی در ارزان شدن قیمت کالاهای لوازم خانگی ندارد؛ چرا که در راستای کاهش قیمت ارز در بازار آزاد قیمت دلار نیمایی تغییر نکرده است. 

او با اشاره به وضعیت بازار لوازم خانگی اظهار کرد: فعلا تقاضا برای خرید لوازم خانگی در بازار متعادل‌ تر از یک سال گذشته شده است. واحدهای صنعتی نیز در تلاشند تا بتوانند کمبود کالاهایی که در سطح بازار مشاهده می‌ شد را جبران کنند.

موسوی مجد در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت کالاهای لوازم خانگی تا پایان تابستان ارزان‌ تر خواهد شد؟ پاسخ داد: هر چه به پایان سال نزدیک می‌ شویم، شرایط قیمت کالاها بهتر می‌ شود.

وی ادامه داد: با این شرایط به نظر می‌ رسد که تا پایان تابستان قیمت لوازم خانگی روند با ثبات‌تری خواهد داشت.

او در توصیه‌ ای به مردم گفت: برای تامین کالاهای لوازم خانگی مردم نگرانی نداشته باشند و افراد به اندازه نیاز خود خرید کنند. انتظار می‌ رود که وضعیت بازار نیز در شش ماه دوم سال بهبود یابد.

منبع: تجارت نیوز