بورس ٢۴ : بازار سرمایه در حالی از ابتدای امسال تا کنون سود مناسبی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است که در این مدت فعالان بازارهای سکه و ارز متضرر شده‌اند. مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سالجاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با ٣٨.١ درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت، بازار ارز(دلار) با افت ٩.١ درصدی و بازار سکه با کاهش ١١.٨ درصدی مواجه بوده‌اند.

بورس 24 : بازار سرمایه در حالی از ابتدای امسال تا کنون سود مناسبی را نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است که در این مدت فعالان بازارهای سکه و ارز متضرر شده‌اند.

مقایسه عملکرد بازارهای سهام، ارز و سکه در سالجاری بیانگر این است که بازار سهام در این مدت با 38.1 درصد رشد، بیشترین سود را نسبت به بازارهای ارز و سکه نصیب خود کرده است. این در حالی است که در این مدت، بازار ارز(دلار) با افت 9.1 درصدی و بازار سکه با کاهش 11.8 درصدی مواجه بوده‌اند.
این گزارش می‌افزاید: البته در هفته گذشته همه این بازارها روندی منفی را تجربه کردند؛ به طوری که بازار سرمایه افت 1.1درصدی، بازار ارز(دلار) کاهش 7.3درصدی و بازار سکه ریزش 9.3 درصدی را نصیب سرمایه فعالان خود کرده‌اند.
همچنین نگاهی به معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته نشان می‌د‌هد در این مدت تعداد 17 میلیارد و 451میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش 71 هزار و 245میلیارد ریال در بیش از 2 میلیون و 384 هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب 29 درصد کاهش و 9.4 و 68 درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند؛ و شاخص بورس هم با 2832واحد کاهش، معادل 1.1 افت را به ثبت رساند.
این در شرایطی است که در هفته گذشته گروه دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش با 72.2 درصد، محصولات کاغذی با 16 درصد، زراعت و خدمات وابسته با 11.5 درصد، استخراج سایر معادن با 5.3 درصد و سایر محصولات کانی غیرفلزی با 4.6 درصد بیشترین بازدهی و گروه‌های استخراج زغال سنگ با 9.4 درصد، انبوه‌سازی، املاک و مستغلات با 8.3 درصد، سرمایه‌گذاری‌ها با 8.1 درصد، قند و شکر با 7.3 درصد و لاستیک و پلاستیک با 7.3 درصد بیشترین کاهش سرمایه را نصیب سهامداران خود کرده‌اند.