مدیر عامل ساپکو با اشاره به این که ۳۰۱ جدیدترین پلتفرم ایران خودرو و محصولی با استاندار یورو ۵ است، از آغاز تولید انبوه این محصول در بهمن ماه امسال خبر داد...

بورس 24: مدیر عامل ساپکو با اشاره به این که ۳۰۱ جدیدترین پلتفرم ایران خودرو و محصولی با استاندار یورو ۵ است، از آغاز تولید انبوه این محصول در بهمن ماه امسال خبر داد.

منصور منصوری مدیر عامل ساپکو در مراسم آغاز تولید آزمایشی نخستین محصول جهاد خود کفایی پروژه ۳۰۱ را سال توسعه محصول، خودکفایی، کاهش وابستگی و رضایت مشتریان برای گروه صنعتی ایران خودرو خواند و افزود: پژوه ۳۰۱ بر همین مبنا در ایران خودرو تعریف شده که در دو مدل با گیربکس دستی و اتوماتیک تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: میزان تولید ۳۰۱ در سال ۹۹ به ۵۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

بر اساس این گزارش خط تولید آزمایشی محصول ۳۰۱ و سالن بدنه سازی چند منظوره با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صمت ، افشار فتح الهی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارت صمت و رییس کمیسیون مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

خط تولید بدنه ۳۰۱ با ظرفیت ۲۰ دستگاه در ساعت و سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه، برای نخستین بار در صنعت خودرو کشور و خاورمیانه از تکنولوژی جوشکاری لیزر بهره می برد، در شرکت ایران خودرو راه اندازی شد.

برنامه ریزی و هدف ایران خودرو در پنج سال نخست، تولید ۴۰۰ هزار دستگاه از محصول ۳۰۱ است.

محصول ۳۰۱ در قالب سه تیپ وواریانت شامل دو واریانت با گیربکس دستی و موتور ای سی ۵ و یک تیپ ونوع با گیربکس اتوماتیک و مو تور ای سی ۵ به تولید خواهد رسید. 

منبع: ایکوپرس