بلوک ١٧.٣۴ درصدی بیمه البرز شامل ۶٣٩ میلیون و ۵۶٧ هزار و ٧٧٧ سهم در حالی امروز توسط سازمان خصوصی‌‌سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شد که خریداران اقبالی به این بلوک بیمه‌ای از خود نشان ندادند...

بورس 24 : بلوک 17.34 درصدی سهام شرکت بیمه البرز روز شنبه(22 تیرماه) در بورس اوراق بهادار عرضه شد که خریدار نداشت.

بلوک 17.34 درصدی بیمه البرز شامل 639 میلیون و 567 هزار و 777 سهم در حالی امروز توسط سازمان خصوصی‌‌سازی در بورس اوراق بهادار عرضه شد که خریداران اقبالی به این بلوک بیمه‌ای از خود نشان ندادند.
در این عرضه که در راستای اجرای مصوبه هیات واگذاری در خصوص عرضه سهام دولت در شرکت‌های بزرگ صورت گرفت، هر سهم بیمه البرز به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه(معادل قیمت بسته شدن تابلو در روز قبل از عرضه) به اضافه 20 درصد به شرط آن که از مبلغ 1581 ریال کمتر نباشد، به‌صورت نقد و توسط کارگزاری بانک ملی ایران روانه میز فروش شده بود.
این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر دولت جمهوری اسلامی ایران با 17.34درصد، شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با 18.9 درصد، شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین با 15.64 درصد، موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با 13.06 درصد، شرکت تعاونی خردمندان صابر عصر با 9.5 درصد، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معین ملت با 8.72 درصد، شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری با 5.1 درصد، صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه زرین شهر با 2 درصد سهامداران عمده شرکت بینه البرز هستند.


نظرات

  • reza ha

    شکست عرضه بلوک بیمه البرز بر روند حرکتی سهم در فردای آن چه تاثیری دارد؟

    ۱۳۹۸/۴/۲۲ - ۲۳:۵۲