قیمت جهانی نفت به علت نگرانی در مورد تقاضا به ۶۴.۰۲ دلار در هر بشکه کاهش یافت، اما تنش‌ ها در غرب آسیا مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ ها شد...

بورس 24: بر اساس این گزارش به نقل از رویترز، قیمت نفت به علت نگرانی در مورد تقاضا در اثر بروز نشانه‌ هایی از تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد جهان، کاهش یافت، اما احتمال درگیری در غرب آسیا مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ ها شد. 

هر بشکه نفت برنت با 9 سنت کاهش 64.02 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 21 سنت کاهش 57.45 دلار معامله شد.

قیمت نفت به علت نگرانی در مورد تقاضا تحت فشار قرار گرفته است. زیرا جنگ تجاری میان آمریکا و چین وارد دومین سال خود شده و چشم‌انداز رشد اقتصاد جهان را کاهشی کرده است، که می‌ تواند بر تقاضا برای نفت تاثیر بگذارد. این دو، بزرگ‌ترینمصرف‌ کنندگان نفت در جهان هستند.

سفارشات ماشینآلات در ژاپن بیشترین کاهش در 8 ماه گذشته را ثبت کرده است که نشان می‌ دهد، تنش‌ های تجاری بر سرمایه‌ گذاری شرکت‌ ها تاثیر گذاشته است.

همچنین آمارهای دولت ژاپن نشان داد، دستمزد واقعی در این کشور برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافته است. ژاپن، پنجمین کشور بزرگ مصرف‌ کننده نفت خام است.

استفاناینس، تحلیلگر بازار گفت: «چشم‌ انداز ضعیف‌ تر اقتصاد جهانی، بر قیمت نفت فشار کاهشی وارد کرده است، اما تنش‌ ها در غرب آسیا هوشیاری در مورد احتمال ریسک در عرضه را بالا برده که مانع از کاهش بیشتر قیمت‌ ها در میان مدت می‌ شود.»

منبع: فارس