بورس ٢۴ : اتحادیه کشوری املاک اعلام کرد: بهار امسال خرید و فروش خانه در کل کشور ١٨ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ٩٧ کاهش پیدا کرد... آمارهای سامانه اطلاعات املاک و مستغلات نشان می دهد: طی سه ماه اول امسال ١٨٠ هزار فقره مبایعه نامه توسط بنگاه های مسکن در شهرهای سراسر کشور منعقد شده است و به همین تعداد معاملات مسکن انجام شده است. این در حالی است که بهار پارسال ٢١٨ هزار واحد مسکونی در شهرها توسط مشاوران املاک بین خریدار و فروشنده معامله شد و برای آن ها مبایعه نامه به امضا رسید.افت ١٨ درصدی معاملات مسکن از رکود خبر می دهد...

بورس 24 : اتحادیه کشوری املاک اعلام کرد: بهار امسال خرید و فروش خانه در کل کشور 18 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 97 کاهش پیدا کرد.

آمارهای سامانه اطلاعات املاک و مستغلات نشان می دهد: طی سه ماه اول امسال 180 هزار فقره مبایعه نامه توسط بنگاه های مسکن در شهرهای سراسر کشور منعقد شده است و به همین تعداد معاملات مسکن انجام شده است. این در حالی است که بهار پارسال 218 هزار واحد مسکونی در شهرها توسط مشاوران املاک بین خریدار و فروشنده معامله شد و برای آن ها مبایعه نامه به امضا رسید.افت 18 درصدی معاملات مسکن از رکود خبر می دهد.

این اتحادیه میزان رکود معاملات مسکن در تهران را سنگین تر از کل کشور توصیف کرده است.در تهران معاملات مسکن افت 49 درصدی را در فاصله بهار پارسال تا بهار امسال تجربه کرده است.

بهار پارسال در تهران 57 هزار و 800 واحد مسکونی فروش رفت در حالی که بهار امسال حجم معاملات به مرز 30 هزار واحد رسید اما از آن عبور نکرد.