نخستین همایش آشنایی با تغییرات در استانداردهای حسابداری ایران، ششم مرداد ماه سال جاری برگزار می‌ شود. در این همایش تغییرات استانداردهای حسابداری به صورت تفصیلی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت...

بورس 24: نخستین همایش آشنایی با تغییرات در استانداردهای حسابداری ایران، ششم مرداد ماه سال جاری برگزار می‌ شود. در این همایش تغییرات استانداردهای حسابداری به صورت تفصیلی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. 

عباس وفادار، دبیر علمی همایش در رابطه با لزوم برگزاری این همایش گفت: تمامی این استانداردها به جز استاندارد حسابداری ۳۵ مالیات بر درآمد که از ابتدای سال ۱۳۹۹ اجرایی می‌ شود، در مورد کلیه صورت‌های مالی که دوره مالی آن‌ ها از تاریخ ۰۱/۰۱/۱۳۹۸ و بعد از آن شروع می‌ شود، لازم‌ الاجراست. یعنی شرکت‌ هایی که سال مالی آن‌ ها منتهی به پایان اسفند ماه است، باید برای تهیه صورت‌ های مالی میان‌ دوره‌ ای منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸ و نیز صورت‌ های مالی سالانه خود، از این استانداردهای حسابداری استفاده کنند.

مدیر عامل موسسه حسابرسی آزمون‌ پرداز ایران‌ مشهود افزود: با توجه به گستردگی این تغییرات و زمان اندک برای بکارگیری آنها، نخستین همایش آموزشی آشنایی با تغییرات در استانداردهای حسابداری ایران ۶ مرداد ماه سال جاری برگزار می‌ شود.

دبیر علمی نخستین همایش آشنایی با تغییرات در استانداردهای حسابداری ایران ادامه داد: تنوع تغییرات در استانداردهای حسابداری ۱ و ۲ به گونه‌ای است که همه صورت‌های مالی تحت تاثیر این تغییرات بوده، ضمن آنکه صورتی با عنوان صورت تغییرات در حقوق مالکانه به صورت‌ های مالی اضافه شده و باید توسط شرکت‌ ها تهیه شود. 

به گفته او به عبارت دیگر، صورت‌ های مالی از ۴ صورت به ۵ صورت مالی افزایش می‌ یابد. وفادار هدف از اجرای این همایش را تعامل آموزشی برای تسلط مدیران مالی بر این تغییرات عنوان کرد و افزود: از آنجایی که شرکت‌ ها و موسسات برای گزارشگری اطلاعات مالی خود در قالب استانداردهای جدید، نیازمند راهنما و نمونه‌ ای هستند که همه این تغییرات در آن لحاظ شده باشد، این موسسه برای نخستین بار در کشور اقدام به تهیه کتاب صورت‌ های مالی نمونه بر اساس این استانداردها کرده که در این همایش از آن رونمایی و یک نسخه از آن به شرکت‌کنندگان تقدیم خواهد شد.

گفتنی است، این همایش با همکاری موسسه حسابرسی آزمون‌ پرداز ایران مشهود و شرکت نیکان رسانه بازار سرمایه برگزار می‌ شود.