در آخرین روز کاری هفته جاری عرضه اولیه ٢٠ درصد از سهام شرکت دارویی راه آورد تامین در بازار دوم فرابورس ایران، رقم خورد که طی آن هر سهم این شرکت ٣١۵٠ ریال کشف قیمت شد و...

بورس 24: در آخرین روز کاری هفته جاری عرضه اولیه 20 درصد از سهام شرکت دارویی راه آورد تامین در بازار دوم فرابورس ایران رقم خورد که طی آن هر سهم این شرکت 3150 ریال کشف قیمت شد. 

امروز چهارشنبه 12 تیرماه 1398 تعداد 40 میلیون از مجموع سهام شرکت دارویی راه آورد تامین معادل 20 درصد از سهام این شرکت در نماد «درهآورد» از سوی شرکت کارگزاری صبا تامین به عنوان مدیر عرضه روی تابلو معاملات رفت.

در این عرضه دامنه قیمت از 3000 تا 3150 ریال تعیین شده بود که با مشارکت ۴۳۵ هزار و ۲۲۹ نفری خریداران در سقف دامنه قیمتی ثبت سفارش به تعداد ۴۳۲ هزار و ۸۹۴ کد معاملاتی تعداد حداکثر ۹۲ سهم تخصیص یافت.

روز گذشته در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه مدیر عامل شرکت ره آورد تامین، سرمایه ثبتی این شرکت را حدود 200 میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: 99.99 درصد از سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه‌ گذاری دارویی تامین است.

وی در ادامه وجه تمایز این شرکت نسبت به رقبای غربی و اروپایی را قیمت تمام‌شده کمتر و نسبت به رقبای شرقی، کیفیت بالاتر تولیدات عنوان کرد و افزود: از مزیت‌ های دیگر ره آورد تامین می‌ توان به انحصاری بودن در خاورمیانه، کیفیت بالای محصولات، وجود کارگروه‌ ها و کمیته‌ های کارآمد و واحد تحقیق و توسعه قوی در مجموعه و جوان و متخصص بودن نیروها اشاره کرد.

گفتنی است، از ابتدای سال 98 در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه دو شرکت کشت و صنعت شریف‌ آباد در نماد «زشریف» و ژلاتین کپسول ایران در نماد «دکپسول» رقم خورده است، که به ترتیب به گروه‌ های زراعت و خدمات وابسته و مواد و محصولات دارویی اختصاص داشته‌ اند و امروز سومین عرضه اولیه فرابورس در همین بازار صورت گرفت.

منبع: فرابورس