افزایش قابل توجه ظرفیت تولید کارخانه بیسکوییت ویتانا در کاسپین، به زودی... کسب سهم قابل توجه در بازار صادراتی در دستور کار / جذابیت بیسکوئیت مادر برای چینی ها و... نشست خبری مدیران شرکت ویتانا امروز در سالن کنفرانس شرکت فرابورس ایران، برگزار شد. یک مقام مسئول در این شرکت در آغاز نشست گفت: حضور ویتانا در بازار سرمایه باید مبتنی بر اعتماد باشد و با توجه به اهمیت سهامداران برای ما، همواره اطلاعات به‌ موقع، دقیق و شفاف را منتشر می کنیم. همچنین...

بورس 24: نشست خبری مدیران شرکت ویتانا امروز در سالن کنفرانس شرکت فرابورس ایران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بورس 24، در این نشست، آخرین خبرها از ویتانا به سهامداران اعلام شد که این خبرها قطعا برای سهامداران شرکت ویتانا با اهمیت است.

مهم ترین خبرهای اعلام شده در مجمع به شرح زیر است:  

ظرفیت تولید روزانه کارخانه بیسکوییت ویتانا در کاسپین تا پایان سال به صد تن خواهد رسید.

کارخانه ویفر مجموعه آماده تولید است؛ زمان بهره برداری، شهریور ۹۸

کارخانه تهران به کاسپین منتقل می شود، که در ترازی جهانی است.

محصولات جدیدی در راه است، با بیسکوییت و ویفرهای متنوع / افزایش فروش رقم خورد؛ بیسکوییت مادر به چین صادر می شود. 

تکنولوژی بالاتر و کیفیت برتر در اختیار ماست.  

سهم خود را در بازار صادراتی افزایش می دهیم. 

کاسپین برداشتی از صد بازدید از شرکت های اروپایی است. 

سلیقه بازار از خرید شکلات به خرید بیسکوییت به دلایلی تغییر یافته است.

تکمیلی:   

پنجاه‌ و‌ ششمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در فرابورس ایران به معرفی ظرفیت‌ های شرکت ویتانا به مناسب گشایش نماد این شرکت در بازار دوم اختصاص داشت که رئیس هیات‌ مدیره و مدیر عامل ویتانا با ذکر تاریخچه‌ ای از فعالیت شرکت، توضیحاتی در خصوص روند فعلی تولیدات ویتانا، برنامه‌ های توسعه‌ ای و وضعیت مالی آن ارائه کردند.

رضا صحرایی رئیس هیات‌ مدیره ویتانا در این نشست با بیان اینکه ویتانا نخستین کارخانه تولید کننده بیسکویت صنعتی در ایران است، که ۶۶ سال قبل تاسیس شده است، عنوان کرد: ویتانا در طول چند سال گذشته دوران پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است و از سال ۱۳۸۷ با مالکیت بخش خصوصی و مدیریت پایدار و به‌ روز، علاوه بر حفظ کیفیت همیشگی در راستای توسعه و بهبود مستمر تلاش می‌ کند.  

وی با اشاره به اینکه هم‌ اکنون این شرکت در مسیر استفاده از بهترین تکنولوژی دنیا قرار دارد، افزود: فلسفه اصلی ویتانا توجه مستمر به ارتقای جایگاه این شرکت در صنعت بیسکویت و شکلات، افزایش کیفیت، به‌ کارگیری نیروهای متخصص و با انگیزه، شفافیت در عملکرد و حرکت مبتنی بر قوانین کشور است.

صحرایی عنوان کرد: اعتقاد ما این است که حضور ویتانا در بازار سرمایه باید مبتنی بر اعتماد باشد و با توجه به اهمیت سهامداران برای ما، همواره اطلاعات به‌ موقع، دقیق و شفاف را منتشر کنیم. 

همچنین در این نشست خبری محمد رضا فخرالدینی مدیر عامل ویتانا با اینکه از سال 1394 طرح توسعه کاسپین در این مجموعه آغاز شده است، گفت: این طرح بزرگ در 140 هزار متر مربع زمین آغاز شده و دارای 4 فاز اصلی شامل کارخانه بیسکویت، کارخانه ویفر و کیک، کارخانه شکلات و همچنین کارخانه غذای کودک است.

وی با اعلام اینکه کارخانه بیسکویت در بیش از 60 درصد در فاز تولیدی قرار دارد، ادامه داد: کارخانه ویفر نیز آماده تولید است و از تیر ماه تولید آزمایشی آن را شروع می‌ کنیم و افتتاح رسمی آن را برای هفته دولت در شهریور ماه برنامه‌ریزی کرده‌ ایم. 

فخرالدینی در خصوص زمان آغاز به کار کارخانه شکلات نیز اعلام کرد: برنامه شروع کار این کارخانه برای سال 2020 میلادی طراحی شده است.

وی در خصوص سودآوری این طرح‌ ها برای ویتانا نیز گفت: از دی ماه سال گذشته کارخانه بیسکویت وارد مدار تولید شده و در حال حاضر ظرفیت روزانه بین 50 تا 60 تن تولید دارد و اگر به گزارش‌ های 3 ماهه تولید و فروش توجه کنید ویتانا 102 درصد افزایش فروش را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است که بخش اعظم آن مربوط به ورود تولیدات پروژه کاسیپن به سبد فروش کارخانه است. 

مدیرعامل شرکت ویتانا همچنین به وضعیت صادرات محصولات این شرکت اشاره و بیان کرد: ما متاسفانه در طول سال‌ های گذشته به دو دلیل عمده در صادرات سهم خوبی نداشتیم و صادرات تنها سهم بین 2 تا 3 درصد از فروش ویتانا را تشکیل می‌ داد. 

وی دلیل سهم کم صادرات از سبد فروش ویتانا را در سال‌ های گذشته مربوط به تولیدات این کارخانه بر پایه تکنولوژی نیمه اتوماسیون که بهای تمام‌ شده بالاتری را نسبت به رقبا موجب می‌ شد دانست و اظهار داشت: این مسائل در حالی است که با اضافه شدن طرح توسعه کاسپبن به مجموعه ویتانا، سهم 3 درصدی صادرات از مجموع فروش ویتانا به یکباره به 18 درصد افزایش یافته و همچنین برنامه افزایش سهم صادراتی تا 40 درصد نیز مد نظر قرار گرفته است.

به گفته فخرالدینی مشکل اصلی در راه صادرات ویتانا کاملا حل شده؛ چرا که در بحث تکنولوژی نیز این شرکت کاملا از رقبای داخلی و بعضا منطقه‌ ای جلوتر است و در موضوع تناژ تولید ظرفیت خوبی در ویتانا ایجاد شده که توجه بیش از پیش شرکت به بازارهای صادراتی را موجب شده است. 

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بیسکویت مادر به چین در دو پارت که هر پارت 3 تا 4 کانتینر است بارگیری شده است، گفت: بازار کانادا، عمان، قطر، عراق، تاجیکستان و افغانستان نیز بازارهای صادراتی ویتانا را تشکیل می‌ دهند که در این زمینه عراق بزرگترین بازار صادراتی شرکت به شمار می‌ رود. 

گفتنی است، همچنین در این نشست مدیر ارتباطات فرابورس سهم گروه محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر از ارزش کل بازار فرابورس را 70 هزار میلیارد ریال معادل 2 درصد ذکر کرد و گفت: در این گروه 9 شرکت در بازار دوم، 6 شرکت در بازار پایه و یک شرکت در بازار sme شاهد انجام معاملات سهام خود هستند و شرکت ویتانا در حال حاضر در تابلو ب بازار پایه قرار دارد که نماد معاملاتی آن از تاریخ 20 خرداد 98 در بازار دوم درج شده و طی چند روز آینده در این بازار گشایش نماد خواهد شد.