دبیر انجمن تایر در گفت و گو با بورس ٢۴ : تاکنون سازمان حمایت با پیشنهاد ٢٢ درصدی افزایش نرخ تایر موافقت کرده و در خصوص این پیشنهادات با سازمان صنایع در مرحله چانه زنی قرار دارد. اما قطعا به زودی و احتمالا ظرف دو هفته آینده نتیجه قطعی مشخص و اعلام خواهد شد...

بورس 24 : با توجه به وابستگی صنعت حمل و نقل به لاستیک موضوعات مربوط به صنعت لاستیک یا تایر از اهمیت زیادی برخوردار است. در ابتدای سال جاری رئیس اتحادیه فروشندگان تایر اعلام کرده بود که بازار تولید و توزیع لاستیک مناسب است و هیچگونه نگرانی درباره تامین لاستیک های سنگین وجود ندارد. با وجود این که او در ادامه مصاحبه اش با سایت قطعه نیوز عنوان کرده بود که در سال 98 قیمت لاستیک افزایش نخواهد یافت اما هنوز چند ماه از سال 98 سپری نشده که شاهد آن هستیم که فعالان صنعت تایر درخواست افزایش نرخ محصولات خود را دارند.

با وجود این که خبر افزایش نرخ لاستیک در مجامع سالیانه برخی از تولیدکنندگان این صنعت مطرح شد و از جمله آن ها مدیر فروش پکرمان در مجمع این شرکت که 21 خرداد ماه برگزار شده بود اعلام کرد که سازمان حمایت با افزایش نرخ لاستیک موافقت کرده اما موضوع افزایش نرخ محصولات این صنعت همچنان در هاله ای از ابهام وجود دارد. با این حال برخی از منابع خبری از قطعیت افزایش نرخ تایر سخن می گویند.

افزایش نرخ 22 درصدی تایر قطعی است

مصطفی تنها دبیر انجمن تایرساران در گفت و گو با خبرنگار بورس 24 درباره آخرین وضعیت افزایش نرخ لاستیک گفت: احتمالا طی یک تا دو هفته آینده تصمیم گیری در خصوص افزایش نرخ لاستیک نهایی و قطعی خواهد شد.

وی افزود: تعدادی پیشنهاد از سوی سازمان حمایت مطرح شده اما سازمان صنایع هنوز هیچ یک از آن ها را نپذیرفته است.

او در پایان گفت: تاکنون سازمان حمایت با پیشنهاد 22 درصدی افزایش نرخ تایر موافقت کرده و در خصوص این پیشنهادات با سازمان صنایع در مرحله چانه زنی قرار دارد. اما قطعا به زودی و احتمالا ظرف دو هفته آینده نتیجه قطعی مشخص و اعلام خواهد شد.