مسابقات ۱۵ تیر، کلید می خورد؛ فینال ٣٠ مرداد بیش از ۵۰ تیم می آیند / جوایز، اعتبار خرید سهام و... لیگ ستارگان بورس به معنای واقعی کلمه دانشجویی است. یاسر فلاح این سخن را گفت و ادامه داد: تا به امروز...

بورس 24: رئیس کمیته برگزاری سومین لیگ ستارگان بورس، با اشاره به استقبال خوب جامعه دانشگاهی از دور جدید این رقابت ها پیش بینی کرد که امسال تعداد تیم های شرکت کننده در این رویداد بین المللی از ۵۰ تیم فراتر خواهد رفت.  

یاسر فلاح امروز در نشست خبری سومین دوره لیگ ستارگان بورس ، اظهار داشت: این رویداد با همکاری ارکان بازار سرمایه از جمله بورس تهران، فرابورس ایران، شرکت سپرده گذاری مرکزی و مدیریت فناوری برگزار می شود و پیش بینی ما از تعداد نهایی تیم های شرکت کننده بیش از ۵۰ تیم است.

وی افزود: مسابقات امسال از ۱۵ تیر تا ۳۰ مرداد در دانشگاه الزهرا برگزار و تیم های برتر بر اساس عملکرد و بازدهی تا پنجم شهریور معرفی می‌ شوند.

به گفته او بر این اساس، هر تیم در طول مسابقات ۲۰ میلیون تومان اعتبار دریافت می کند، در صورتی که تیم سودی کسب کند متعلق به خود اعضا است و در صورتی که زیان کند تا ۱۵ درصد زیان را سازمان بورس به عهده می گیرد، اما زیان های بیش از ۱۵ درصد، تیم را از گردونه رقابت ها خارج خواهد کرد. 

فلاح با تاکید بر اینکه در این رقابت ها به علت ماهیت دانشجویی، هزینه ها کاملا کنترل شده است، افزود: لیگ ستارگان بورس به معنای واقعی کلمه دانشجویی است و تا امروز چند شرکت کارگزاری و تامین سرمایه برای حمایت مالی از این رویداد بین المللی اعلام آمادگی کرده اند. 

وی اظهار داشت: از آنجا که رویداد لیگ ستارگان بورس به صورت بین المللی برگزار می‌ شود، زیر ساخت‌ ها با زبان های فارسی و انگلیسی پشتیبانی می‌ شود.

رئیس کمیته برگزاری سومین لیگ ستارگان بورس با اشاره به حضور دانشجویانی از عمان، عراق و سوریه در این لیگ افزود: برای دانشجویان خارجی یک دوره آموزشی ۴۰ ساعته نیز در نظر گرفته شده است. 

رئیس کمیته برگزاری سومین لیگ ستارگان بورس در خصوص جوایز این رقابت ها هم گفت: سازمان بورس و اوراق بهادار، امسال برای تیم اول ۲۸ میلیون تومان اعتبار خرید سهام یا واحدهای صندوق سرمایه گذاری در نظر گرفته است. 

او گفت: همچنین تیم های دوم و سوم به ترتیب ۲۰ میلیون و ۱۶ میلیون تومان اعتبار خرید دریافت خواهند کرد.