به گزارش بورس٢۴،بر اساس مصوبه جلسه اخیر هیات واگذاری، باقیمانده سهام دولت شرکتهای پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، بانکهای تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه ای شامل شرکت بیمه البرز و بیمه اتکایی امین، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه سپاهان، خودروسازی ایران خودرو و سایپا و نیز شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایه گذاری ملی ایران واگذار می‌شود.

هیات واگذاری: مصوب کرد:
سهام دولت در پالایشگاه‌ها، بانک‌ها، بیمه‌ها، خودرویی ها و ... در بورس عرضه می‌شود

بر اساس مصوبه جلسه اخیر هیات واگذاری، باقیمانده سهام دولت شرکتهای پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، بانکهای تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه ای شامل شرکت بیمه البرز و بیمه اتکایی امین، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه سپاهان، خودروسازی ایران خودرو و سایپا و نیز شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایه گذاری ملی ایران واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار بورس 24؛ نخستین جلسه هیئت واگذاری در حالی روز گذشته در وزار امور اقتصادی و دارایی برگزار شد که در این جلسه اعضا با عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی موافقت کردند. بر این اساس مقرر شد سهام این شرکت‌ها به‌صورت یکجا و نقدی در قالب بلوک سهام باقیمانده دولت در آنها پس از انتشار آگهی عرضه عمومی، به عموم متقاضیان واگذار شود.
همچنین هیأت واگذاری در این راستا قیمت پایه این سهام را نیز مطابق قیمت تابلو بورس به علاوه درصدی بعنوان ارزش بلوک‌های مدیریتی به تصویب رساند.
این گزارش می افزاید: سهام شرکت‌های مندرج در این مصوبه به صورت نقدی عرضه خواهد شد و بنگاه‌های مشمول واگذاری نیز باقیمانده سهام دولت در شش شرکت پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، سه بانک تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمه ای شامل شرکت بیمه البرز و بیمه اتکایی امین، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت‌های ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه سپاهان، باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا و نیز شرکت‌های کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایه گذاری ملی ایران را شامل می‌شود که مطابق قیمت پایه مصوب این هیأت واگذارخواهد شد.
همچنین در سایر مصوبات نیز هیأت واگذاری با سازوکار و استراتژی‌های جدید واگذاری بنگاه‌های غیر بورسی و آسیب‌شناسی صورت گرفته در مورد واگذاری‌های قبلی، اصلاح اساسنامه شش شرکت مندرج در فهرست واگذاری سال جاری که عمدتاً مربوط به افزایش سرمایه این شرکت‌ها بنا به مصوبات مجامع عمومی آنها می‌باشد، موافقت نمود.
ضمنا فهرست پیشنهادی عناوین مشاغل مربوط به مشمولین آئین‌نامه اجرایی نحوه بیمه مسئولان و مجریان امر واگذاری در سال 1398 نیز از جمله سایر موارد دستور جلسه بوده که به تصویب هیأت واگذاری رسید.