نماد ذوب بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد و... شاخص کل که سیر صعودی امروز خود را از همان دقایق ابتدایی معاملات آغاز کرده بود، در نهایت...

بورس 24: در چهارمین روز این هفته معاملاتی یک میلیارد و 585 میلیون ورقه به ارزش بیش از 6 هزار و 486 میلیارد ریال در مجموع تمامی بازار‌ها میان معامله‌ گران دست‌ به‌ دست شد و شاخص کل نیز با نزدیک به 2 درصد افزایش در پایان معاملات در سطح 2588 واحدی قرار گرفت. 

شاخص کل که سیر صعودی امروز خود را از همان دقایق ابتدایی معاملات آغاز کرده بود، در نهایت با ثبت رشد 48 واحدی در پله 2588 واحدی قرار گرفت.

بر رشد امروز آیفکس، اهرم مثبت و حدود 7 واحدی نماد «زاگرس» بیش از سایر نماد‌ها موثر بود و نماد‌های «کگهر»، «هرمز» و «مارون» در رده‌ های بعدی قرار گرفتند.

رصد معاملات سهام در دو بازار اول و دوم در روزی که گذشت، بیانگر جا‌ به‌ جایی 724 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 552 میلیارد ریال در مجموع معاملات این دو بازار است، که نماد «ذوب» در این میان بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.

به‌ علاوه، نماد شرکت بازار دومی تولید برق ماهتاب کهنوج، «بکهنوج»، به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز شنبه 28 اردیبهشت در پایان معاملات امروز متوقف شد.

در ادامه، در بازار پایه که امروز شاهد توقف نماد معاملاتی شرکت صنایع تولیدی اشتاد ایران یعنی «تشتاد» به دلیل برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز شنبه 28 اردیبهشت‌‌ماه بود، نیز 565 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 620 میلیارد ریال دست‌ به‌ دست شد.

همچنین شرکت سخت آژند در نماد «ثاژن» بازار پایه تابلو ج در گروه انبوه سازی، املاک و مستغلات زیر گروه املاک و مستغلات با ملک خود یا لیزینگ شده به عنوان دویست و سی و نهمین نماد معاملاتی از تاریخ 23 اردیبهشت‌ماه 98 در فهرست اوراق بهادار بازار پایه در ج شد.

از طرف دیگر، در بازار ابزار‌های نوین مالی امروز 26 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 92 میلیارد ریال در قالب معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری قابل معامله (ETF) داد و ستد شد.

گفتنی است، در نهایت، در پذیره‌ نویسی شرکت بیمه زندگی باران که از امروز در در بازار سوم فرابورس آغاز شده است، بیش از 101 میلیون سهم به ارزش بیش از 50 میلیارد ریال‏ معامله شد و حقوقی‌ ها بیش از 94 درصد در سمت خرید مشارکت کردند.

منبع: روابط عمومی فرابورس