هیچ گونه تبانی با روسیه در کار نبوده، هیچی / حالا این منم، که اعاده حیثیت می‌ کنم! دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا، بامداد دوشنبه با غیر قانونی توصیف کردن تحقیقاتی که حول ارتباط تیم انتخاباتی وی با روسیه انجام شد، گفت: شرم‌ آور است، که آمریکا چنین دوره‌ ای را طی کرد. واقعا شرم‌ آور است، که من چنین دورانی را پشت سر گذاشتم، ولی حالا...

بورس 24: «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا بامداد دوشنبه با غیر قانونی توصیف کردن تحقیقاتی که حول ارتباط تیم انتخاباتی وی با روسیه انجام شد، گفت که در گزارش نهایی این تحقیقات از تمام اتهامات تبرئه شده است. 

ترامپ در مصاحبه کوتاه خبری با اشاره به انتشار خلاصه گزارش «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌ جمهوری 2016 آمریکا از سوی وزارت دادگستری، گفت: «بعد از تحقیقاتی طولانی، بعد از اینکه افراد بسیاری شدیدا آسیب دیدند... اعلام شد که هیچ تبانی با روسیه در کار نبوده است».

به نوشته رسانه‌ های آمریکایی، وی همچنین افزود: «این مسخره است. زیرا اساسا از ابتدا هم هیچ تبانی با روسیه نبوده است. هیچ موقع نیز ممانعتی در مسیر اجرای تحقیقات انجام نشده است. من کاملا تبرئه شدم».

رئیس‌ جمهور آمریکا، پرونده‌ سازی حول ارتباط تیم انتخاباتی‌اش با روسیه را «تخریب غیر قانونی» وجهه خود دانسته و اظهار داشت: «شرم‌ آور است که کشور ما چنین دوره‌ای را طی کرد. واقعا شرم‌ آور است که رئیس‌جمهور شما مجبور شد چنین دورانی را پشت سر بگذارد».

ترامپ با بیان اینکه علیه بازرسان و کسانی که ادعای ارتباط با روسیه را مطرح کردند اعاده حیثیت می‌کند، اضافه کرد: «این یک تخریب غیر قانونی بود که شکست خورد و امیدوارم کسانی در طرف مقابل، مورد تحقیقات قرار گیرند».

منبع: ایران تایمز