مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: نهایت تلاش ما این بوده که رضایت مشتریان را داشته باشیم. در این راستا نیز گام های خوبی برداشته ایم. ورود به بازار سرمایه از اهداف اصلی شرکت بود که هیات مدیره این مهم را در جلسات خود بررسی کرده و در اولین فرصت قرار شد که به بازار سرمایه ایران ورود پیدا کنیم و خوشبختانه این هدف محقق شد...

بورس 24: نشست یک دیدار یک عرضه برای بررسی وضعیت شرکت بیمه معلم امروز برگزار شد. محمد ابراهیم تحسیری مدیرعامل شرکت بیمه معلم در این نشست گفت: شرکت گروه معلم قرار است که روز شنبه در بازار فرابورس عرضه شود. شرکت بیمه معلم اولین شرکت بیمه در صنعت بیمه است. در سال ۱۳۷۴ به نام صادرات سرمایه گذاری تاسیس شد و در سال ۱۳۸۴ با تغییر نام به بیمه معلم تبدیل شد. در سال های ابتدایی در رشته های بیمه های اعتباری فعالیت می کرد. از سال ۸۴ به صورت جنرال در تمامی رشته های بیمه ای فعالیت خود را آغاز کرد. هم اکنون شرکت ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه دارد. در بحث عملکرد هم اکنون رتبه مناسبی را در صنعت بیمه داریم و جزو ۹ شرکت نخست صنعت بیمه هستیم. به لحاظ مشتری مداری نیز در رتبه سوم قرار داریم. نهایت تلاش ما این بوده که رضایت مشتریان را داشته باشیم. در این راستا نیز گام های خوبی برداشته ایم. ورود به بازار سرمایه از اهداف اصلی شرکت بود که هیات مدیره این مهم را در جلسات خود بررسی کرده و در اولین فرصت قرار شد که به بازار سرمایه ایران ورود پیدا کنیم و خوشبختانه این هدف محقق شد.

در ادامه غلامرضا حیدری کرد زنگنه رییس هیات مدیره شرکت بیمه معلم گفت: بیمه معلم ظرف ۵ سال گذشته جهش بسیار خوبی داشته است. پرتفو شرکت روند صعودی داشته و از ۲۵۰ میلیارد تومان به ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسیده ایم. شرکتی که زمانی زیان ده بوده هم اکنون سود ده است. در راستای شفافیت نیز عملکرد بسیار خوبی داشته ایم. در خصوص بدهکاران شرکت خوشبختانه توانستیم مطالبات را به حداقل برسانیم. از لحاظ حقوقی درگیر پرونده های بزرگی بودیم که در رای دادگاه در تمامی این پرونده ها موفق بوده و رای به نفع ما صادر شده است. در صنعت بیمه کشور به صورت فعال عمل می کنیم و قطعا در روزهای آینده نیز فعال تر خواهیم بود. به طوری که با اطمینان می توانم بگویم چنانچه سهم این شرکت را بخرید برایتان سودآوری مناسبی خواهد داشت.

آرش بیگلریان معاون مالی شرکت بیمه معلم در ادامه این نشست بیان کرد: در خصوص سود شرکت ما تا هم اکنون موفق شده ایم که هر آنچه را که در بودجه پیش بینی کرده بودیم به آن دست یابیم. در خصوص بحث افزایش سرمایه نیز گزارشات لازم تهیه شده و به بازرسی ارائه شده است قرار است سرمایه شرکت از مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان طی دو مرحله به ۳۰۰ میلیارد تومان از محل آورده نقدی و مطالبات افزایش پیدا کند.

وی افزود: در بحث برنامه ریزی در خصوص پرتفو شرکت ۲ پروژه مهم طی سال گذشته داشتیم در سال ۹۷ در مناقصه پروژه مخابرات برنده شدیم. پیش بینی ما برای سال آینده این است که همچنان در مناقصات حضور یافته و برنده باشیم. در خصوص بحث مطالبات ما سه کمیته داریم. کمیته ریسک، کمیته حسابرسی و کمیته قوانین و مقررات در کنار آن ها کمیته های فرعی داریم که به عنوان وصول مطالبات فعالیت می کنند. میزان بدهی های شرکت در ۲۹ اسفند ماه سال ۹۶، ۵۵۰ میلیارد تومان بوده با توجه به فروش ما ۲۱۰ میلیارد تومان این مبلغ به دلیل خدماتی بوده که به فرهنگیلن و کارکنان کشتیرانی ارائه کرده ایم. همچنین پرونده معوقی نداشته ایم چند پرونده در سال ۹۷ داشته ایم که در تمامی آن دادگاه ها موفق بوده ایم.

وی در خصوص برنامه های آینده شرکت بیمه معلم در خصوص سرمایه گذاری در سایر خطوط حمل و نقلی گفت: هم اکنون باربری حمل و نقل کشور با بیمه معلم است. امسال نیز با شرکت ملی نفت کش قرارداد بسته ایم. در ترازنامه مالی رشد ۳۳ درصدی داشته ایم نسبت به سال گذشته. اولین بیمه ای که در خارج کشور حضور دارد بیمه معلم است. در بغداد و عراق حضور داریم شعبه عراق ما یک شعبه بسیار ارز آور و سودآور است. ۲ تا سه میلیون دلار برای ما ارز آوری داشته است.

در ادامه حیدری کرد زنگنه بیان کرد: سودآوری شرکت از یک روند صعودی برخوردار بوده به طوری که در سال گذشته ۹۰ درصد تقسیم سود داشته ایم. در خصوص پرتفو خسارتی هر ساله میزان دیه افزایش پیدا می کند. بنابر این تمامی شرکت های بیمه ای تلاش می کنند قبل از پایان سال تسویه کنند در بودجه ای که در این خصوص در نظر گرفته بودیم خوشبختانه کمتر از آن بودجه پیشربینی شده خسارت پرداخت کرده ایم.

وی در خصوص تحریم ها گفت: در تحریم های اولیه ما دادگاهی در لوگزامبرگ داشته و وکیل بلژیکی داشتیم در آن دادگاه حضور داشته و البته رای به نفع ما صادر شد و از لیست تحریم ها خارج شدیم. اما در دور دوم تحریم ها همچنان تحریم بوده اما مشکل به خصوصی متوجه با نیست.

مبینا بنی اسدی مدیر روابط عمومی فرابورس هم اعلام کرد: عرضه اولیه روز شنبه ۲۵ اسفند ماه خواهد بود. هم اکنون در ترافیک عرضه های اولیه قرار داریم این شرکت ۲.۵ درصد از کل ارزش بازار بورس را در اختیار دارد. روز شنبه پنج درصد از سهام این شرکت عرضه خواخد شد و دامنه قیمت را از ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ ریال در نظر گرفته ایم.